Israëlisch leger kondigt 'tactische pauzes' aan in zuidelijk Gaza
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag aangekondigd dat het dagelijks een "tactische pauze van militaire activiteiten" zal invoeren in een deel van de zuidelijke Gazastrook. Het leger doet dat om de levering van hulpgoederen te vergemakkelijken. Internationale hulporganisaties waarschuwden eerder voor een groeiende humanitaire crisis in dat gebied.
Het Israëlische leger stelt in een verklaring dat "een lokale, tactische pauze van militaire activiteit voor humanitaire doeleinden zal plaatsvinden van 08.00 tot 19.00 uur, elke dag tot nader order, langs de weg die leidt van de Kerem Shalom Crossing naar de Salah al-Din Road en dan noordwaarts". Op een kaart die het leger heeft gedeeld, is te zien dat het gaat om een route ten zuiden van Rafah.
Het leger benadrukt dat de operatie in Rafah doorgaat. Deze zuidelijke stad is het laatste bolwerk van Hamas, aldus Israël. Het land krijgt internationale kritiek op zijn acties in Rafah, omdat honderdduizenden Palestijnen tijdens de oorlog daarheen zijn gevlucht. Veel vluchtelingen zijn inmiddels weer uit de stad vertrokken.
De levering van voedsel en andere hulpgoederen aan Gaza is beperkt sinds de oorlog uitbrak. De tekorten zijn vooral groot in het noorden. Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties waarschuwt dat de situatie in het zuiden snel vergelijkbaar zal zijn met die in het noorden. Volgens het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) hebben meer dan 50.000 kinderen behandeling nodig vanwege acute ondervoeding.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
6 uur geleden