Israëlisch leger kondigt 'tactische pauzes' aan in zuidelijk Gaza
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag aangekondigd dat het dagelijks een "tactische pauze van militaire activiteiten" zal invoeren in een deel van de zuidelijke Gazastrook. Het leger doet dat om de levering van hulpgoederen te vergemakkelijken. Internationale hulporganisaties waarschuwden eerder voor een groeiende humanitaire crisis in dat gebied.
Het Israëlische leger stelt in een verklaring dat "een lokale, tactische pauze van militaire activiteit voor humanitaire doeleinden zal plaatsvinden van 08.00 tot 19.00 uur, elke dag tot nader order, langs de weg die leidt van de Kerem Shalom Crossing naar de Salah al-Din Road en dan noordwaarts". Op een kaart die het leger heeft gedeeld, is te zien dat het gaat om een route ten zuiden van Rafah.
Het leger benadrukt dat de operatie in Rafah doorgaat. Deze zuidelijke stad is het laatste bolwerk van Hamas, aldus Israël. Het land krijgt internationale kritiek op zijn acties in Rafah, omdat honderdduizenden Palestijnen tijdens de oorlog daarheen zijn gevlucht. Veel vluchtelingen zijn inmiddels weer uit de stad vertrokken.
De levering van voedsel en andere hulpgoederen aan Gaza is beperkt sinds de oorlog uitbrak. De tekorten zijn vooral groot in het noorden. Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties waarschuwt dat de situatie in het zuiden snel vergelijkbaar zal zijn met die in het noorden. Volgens het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) hebben meer dan 50.000 kinderen behandeling nodig vanwege acute ondervoeding.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.
34 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.
5 uur geleden