Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlisch leger: gevechtspauzes in drie gebieden in Gaza

Israëlisch leger: gevechtspauzes in drie gebieden in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft gevechtspauzes aangekondigd in drie aangewezen delen van Gaza. De "tactische pauze" volgt kort nadat het leger liet weten stappen te nemen om de humanitaire crisis in de Palestijnse enclave te verlichten na internationale druk en waarschuwingen van hulporganisaties over de toenemende hongersnood.

De pauzes beginnen zondag en moeten volgens het leger tot nader order dagelijks plaatsvinden tussen 10.00 uur en 20.00 uur lokale tijd in de dichtbevolkte gebieden Al-Mawasi, Deir al-Balah en Gaza-stad. Het gaat om gebieden waar het Israëlische leger momenteel geen operaties uitvoert. Tussen 06.00 uur en 23.00 uur worden daarnaast permanente beveiligde routes aangewezen.

De Egyptische staatstelevisie Al Qahera News TV meldt zondag dat de eerste vrachtwagens met hulpgoederen vanuit Egypte de grens met Gaza zijn overgestoken bij Rafah. Zaterdagavond zijn volgens het Israëlische leger ook droppings van voedselhulp in Gaza hervat. In een verklaring zegt het leger dat het de hulpverlening coördineert met de Verenigde Naties en internationale organisaties om "de omvang van de humanitaire hulp die de Gazastrook binnenkomt te vergroten".

In een reactie zeggen de VN de inspanningen om Palestijnen in Gaza te helpen op te voeren tijdens de aangekondigde pauzes. "We staan in contact met onze teams ter plaatse die er alles aan zullen doen om zoveel mogelijk uitgehongerde mensen in deze periode te bereiken", zegt VN-noodhulpcoördinator Tom Fletcher in een bericht op X.

Meer uit Buitenland

Voormalig FBI-directeur Comey voor derde keer aangeklaagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.

1 uur geleden
Flávio Bolsonaro zegt dat hij het land niet mag verlaten

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.

5 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit op Syrië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.

6 uur geleden
Trump looft 1 miljoen dollar uit aan melders van kiezersfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.

7 uur geleden
Scholieren kondigen nieuwe protesten aan na gesprek met Lecornu

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.

7 uur geleden
Verdachte van Franse schietpartij ontkent racistisch motief

PARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.

8 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanval op Oekraïens Charkiv

CHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.

8 uur geleden