Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlisch leger geeft namen van dood gevonden gijzelaars vrij

Israëlisch leger geeft namen van dood gevonden gijzelaars vrij

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondagochtend bevestigd dat het de lichamen van zes door Hamas ontvoerde Israëliërs heeft geborgen. Een militaire woordvoerder liet weten dat de zes volgens een eerste schatting van het leger niet lang geleden zijn omgebracht.

De lichamen van Carmel Gat, Eden Yerushalmi, Alexander Lobanov, Almog Sarusi, Ori Danino en Hersh Goldberg-Polin werden aangetroffen in een tunnel onder de stad Rafah, in het zuiden van Gaza. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios werden zij op 7 oktober ontvoerd tijdens festival Nova.

Het Israëlische leger liet zondagochtend weten dat de lichamen van Gat, Yerushalmi, Lobanov, Sarusi en Danino terug zijn in Israël. Het noemde daarbij niet de naam van Goldberg-Polin, die zowel een Israëlisch als Amerikaans paspoort had en vermoedelijk wordt overgebracht naar de Verenigde Staten. De Amerikaanse president Joe Biden zei in de nacht van zaterdag op zondag dat hij "kapot en woedend" is door het overlijden van de 23-jarige Amerikaan en de andere gijzelaars.

Meer uit Buitenland

Zelensky hoopt op meer steun VS na verkiezingstriomf Democraten

MADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de Verenigde Staten zijn land meer zullen steunen nu president Donald Trump voortaan moet werken met een parlement dat in handen is van de Democraten, de oppositie. "Er is hoop dat het tot een machtsevenwicht komt en dat we meer ondersteuning krijgen", zei Zelensky over de Congresverkiezingen in een interview met de Duitse omroep ZDF.

56 minuten geleden
Russische centrale bank eist inbeslagname documenten Euroclear

BRUSSEL (ANP) - De Centrale Bank van Rusland wil dat de Belgische justitie een gerechtsdeurwaarder naar het hoofdkantoor van Euroclear stuurt om documenten in beslag te nemen. Dat meldt de Franstalige zakenkrant L'Echo. Bij die in Brussel gevestigde financiële instelling staat ruim 200 miljard euro aan Russische tegoeden, die geblokkeerd zijn na de Russische inval in Oekraïne.

1 uur geleden
Vlucht van Dublin naar Rome na bommelding omgeleid naar Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - Een vliegtuig van de Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lingus, onderweg van Dublin naar Rome, is vanwege een bommelding omgeleid naar een luchtmachtbasis in het Franse Évreux. Daar is het toestel veilig geland. Dat heeft het kantoor van de Franse premier bekendgemaakt.

1 uur geleden
Meerdere primeurs bij Amerikaanse midterms

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse midtermverkiezingen afgelopen dinsdag kenden meerdere primeurs en records. Voor het eerst in de geschiedenis van de Verenigde Staten zijn er straks meerdere zwarte gouverneurs tegelijk in functie. Ook krijgt het land zijn eerste zwarte vrouwelijke gouverneur. In de staat Alabama is de eerste trans volksvertegenwoordiger verkozen.

1 uur geleden
Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.

5 uur geleden
Hongkongse activist Joshua Wong krijgt nog eens tien jaar cel

HONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.

5 uur geleden
Seoul wil scheepvaart bij Hormuz beschermen met militaire missie

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.

7 uur geleden