Israëlisch leger doodt vijf Palestijnen, soldaat lichtgewond
RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben dinsdag vier Palestijnse "relschoppers" doodgeschoten op de bezette Westelijke Jordaanoever. Daarnaast werd een Palestijn gedood die volgens het leger een Israëlische soldaat licht had verwond bij een aanval.
Op de Westelijke Jordaanoever zijn Joodse kolonisten in toenemende mate doelwit van soms dodelijk Palestijns geweld. De Israëlische strijdkrachten doen vrijwel dagelijks invallen, waarbij dit jaar volgens de Verenigde Naties 125 Palestijnse doden zijn gevallen, ook burgers.
De dood van twee Palestijnse broers in Kafr Ein werd door een minister van de Palestijnse Autoriteit omschreven als een "executie in koelen bloede". Het Israëlische leger zei dat ze stenen en molotovcocktails naar soldaten slingerden en heeft een onderzoek ingesteld.
Nieuwe regering
VN-gezant Tor Wennesland voor het Midden-Oosten waarschuwde maandag in de Veiligheidsraad dat de situatie op de Westelijke Jordaanoever "een kookpunt bereikt".
Ondertussen is beoogd premier Benjamin Netanyahu als winnaar van de recente verkiezingen bezig de meest rechtse regering in de geschiedenis van Israël te vormen. Vrijdag bereikte hij een akkoord met de extreemrechtse parlementariër Itamar Ben-Gvir, die daarmee de nieuwe post van minister van Nationale Veiligheid zou krijgen. Hij wordt dan verantwoordelijk voor de grenspolitie op de Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
4 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
5 uur geleden