Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlisch kabinet komt bijeen om over bestand te praten

Israëlisch kabinet komt bijeen om over bestand te praten

TEL AVIV (ANP) - Het Israëlische kabinet vergadert donderdagavond vanaf 18.00 uur (onze tijd) over de vraag of er snel een wapenstilstand moet komen. Volgens Israëlische media zijn er sinds het begin van de nacht van woensdag op donderdag nauwelijks nog projectielen op het land afgevuurd vanuit de Gazastrook. Er kan mogelijk een wapenstilstand worden geregeld die al bij het aanbreken van vrijdag of op een ander tijdstip van die dag van kracht zou worden. Israëlische bewindslieden hebben echter gesuggereerd dat ze geen haast hebben, maar de internationale druk wordt steeds groter.

Een topman van de islamitische beweging Hamas die de geïsoleerde dichtbevolkte Gazastrook domineert, zei woensdagavond al dat "bemiddeling kan werken" en dat "als zij stoppen op Gaza te schieten stoppen wij met schieten op Tel Aviv". De Amerikaanse president Joe Biden heeft in een telefoongesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag aangedrongen op "het verminderen van het geweld om in de richting van een bestand te gaan". De wederzijdse beschietingen duren inmiddels tien dagen.

De jongste strijd is losgebarsten naar aanleiding van een nieuwe verdrijving van Arabieren uit Palestijnse gebieden. Gezinnen moeten hun huizen uit in de Arabische wijk Sheikh Jarrah in Oost-Jeruzalem. Hun woningen worden dan zoals vaak in de bezette gebieden bezit van Joodse kolonisten. De dreigende nieuwe uitzettingen leidden tot felle protesten en onlusten in Jeruzalem en vervolgens tot een bloedige krachtmeting tussen Hamas en Israël. Palestijnse groepen hebben opgeroepen vrijdag opnieuw in Oost-Jeruzalem over de dreigende uitzettingen te gaan betogen.

Meer uit Buitenland

Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

5 uur geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

6 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

7 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

7 uur geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

8 uur geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

9 uur geleden
Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

10 uur geleden