Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlisch kabinet akkoord met staakt-het-vuren in Libanon

Israëlisch kabinet akkoord met staakt-het-vuren in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische kabinet is akkoord met een staakt-het-vuren met Hezbollah in Libanon, aldus het Israëlische televisiestation Kanaal 12. De verwachting is dat het akkoord woensdag in zal gaan.

Israëls goedkeuring maakt de weg vrij voor een verklaring over een staakt-het-vuren door de Amerikaanse president Joe Biden en de Franse president Emmanuel Macron. Die hebben er hard aan getrokken om de deal tot stand te brengen.

Voor de doorbraak gingen de vijandelijkheden tussen Israël en Hezbollah door. Israël bestookte meerdere doelen in het centrum en in het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Er zouden in Libanon zeker achttien doden zijn gevallen, waarvan zeven in Beiroet.

Oproep

Er zijn geen aanwijzingen dat een akkoord in Libanon ook een mogelijk akkoord in Gaza zal versnellen.

De Libanese premier Najib Mikati riep de internationale gemeenschap op "snel te handelen" om een eind te maken aan de Israëlische aanvallen en een "onmiddellijk staakt-het-vuren in te stellen".

5000 troepen

De Israëlische premier Netanyahu zei dat hij krachtig zal reageren op elke schending van het staakt-het-vuren door Hezbollah. Israël behoudt volgens hem "volledige militaire handelingsvrijheid".

De Libanese minister van Buitenlandse Zaken Abdallah Bou Habib zei dat het Libanese leger klaarstaat met 5000 troepen om de plaats in te nemen van de Israëlische eenheden die zich terugtrekken uit het zuiden van Libanon. Volgens hem kunnen de Verenigde Staten een rol spelen bij de wederopbouw van de vernielde infrastructuur.

Meer uit Buitenland

Hulpverleners omgekomen bij Israëlische aanvallen op Libanon

DEIR QANOUN EN-NAHR (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op twee plaatsen in het zuiden van Libanon zijn in totaal tien doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. In de plaats Deir Qanoun en-Nahr vielen zes slachtoffers, onder wie twee hulpverleners en een kind. Daarnaast kwamen vier hulpverleners om bij een aanval op Hanawiya, zegt het ministerie.

20 minuten geleden
Rutte voert 'intens debat' met trage wapenindustrie

HELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte voert een "intens" gesprek met de defensie-industrie om die aan te sporen de wapenproductie op te voeren. Dat gaat volgens hem lang niet snel genoeg.

57 minuten geleden
Rubio verzekert terugtrekking troepen niet als straf te gebruiken

HELSINGBORG (ANP) - De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa is niet bedoeld om Europese landen te straffen, bezweert buitenlandminister Marco Rubio. President Donald Trump koppelde het weghalen van militairen eerder aan zijn ontevredenheid over Europese NAVO-landen, over hun kritiek op de Iranoorlog bijvoorbeeld.

2 uur geleden
Rubio ziet beweging bij Iran, maar nog geen doorbraak

HELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten zien enige beweging bij Iran in de onderhandelingen over vrede, heeft minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gezegd bij een bijeenkomst van de buitenlandministers van de NAVO in Zweden. Op welke vlakken Iran bereid is tot concessies, zei hij er niet bij.

2 uur geleden
Rusland meldt fatale Oekraïense aanval op bezette regio Loehansk

LOEHANSK (ANP/AFP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op de door Rusland bezette regio Loehansk zijn vier doden en 35 gewonden gevallen, meldt het Russische staatspersbureau RIA. Volgens hulpdiensten stortte een huis voor 86 minderjarige studenten in door de nachtelijke aanval.

2 uur geleden
Poolse minister: troepenmacht VS in Polen blijft ongeveer gelijk

HELSINGBORG (ANP) - Het aantal Amerikaanse militairen in Polen zal ongeveer gelijk blijven aan hoe het was, heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken gezegd voorafgaand aan een bijeenkomst van de NAVO-ministers van Buitenlandse Zaken in Zweden.

3 uur geleden
Media: onderzoek naar mogelijke zedenmisdrijven Andrew

LONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.

4 uur geleden