Israëlisch kabinet akkoord met staakt-het-vuren in Libanon
JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische kabinet is akkoord met een staakt-het-vuren met Hezbollah in Libanon, aldus het Israëlische televisiestation Kanaal 12. De verwachting is dat het akkoord woensdag in zal gaan.
Israëls goedkeuring maakt de weg vrij voor een verklaring over een staakt-het-vuren door de Amerikaanse president Joe Biden en de Franse president Emmanuel Macron. Die hebben er hard aan getrokken om de deal tot stand te brengen.
Voor de doorbraak gingen de vijandelijkheden tussen Israël en Hezbollah door. Israël bestookte meerdere doelen in het centrum en in het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Er zouden in Libanon zeker achttien doden zijn gevallen, waarvan zeven in Beiroet.
Oproep
Er zijn geen aanwijzingen dat een akkoord in Libanon ook een mogelijk akkoord in Gaza zal versnellen.
De Libanese premier Najib Mikati riep de internationale gemeenschap op "snel te handelen" om een eind te maken aan de Israëlische aanvallen en een "onmiddellijk staakt-het-vuren in te stellen".
5000 troepen
De Israëlische premier Netanyahu zei dat hij krachtig zal reageren op elke schending van het staakt-het-vuren door Hezbollah. Israël behoudt volgens hem "volledige militaire handelingsvrijheid".
De Libanese minister van Buitenlandse Zaken Abdallah Bou Habib zei dat het Libanese leger klaarstaat met 5000 troepen om de plaats in te nemen van de Israëlische eenheden die zich terugtrekken uit het zuiden van Libanon. Volgens hem kunnen de Verenigde Staten een rol spelen bij de wederopbouw van de vernielde infrastructuur.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.
56 minuten geledenTUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
4 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
4 uur geleden