Israëlisch El Al stopt met vliegen op Johannesburg na genocidezaak
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al stopt met vliegen op Johannesburg door de ingezakte vraag naar reizen naar de grootste stad van Zuid-Afrika. El Al maakt de beslissing bekend op de dag dat het Internationaal Gerechtshof in Den Haag besluit over een genocidezaak die Zuid-Afrika voert tegen Israël over de oorlog in de Gazastrook.
El Al zegt dat de vraag naar reizen naar Zuid-Afrika is ingestort sinds dat land de zaak tegen Israël aanspande. De nationale luchtvaartmaatschappij van Israël vliegt nu nog maximaal twee keer per week naar Johannesburg, maar gaat de toestellen vanaf eind maart voor andere routes gebruiken.
Zuid-Afrika spande de zaak tegen Israël eind vorig jaar aan bij het Internationaal Gerechtshof voor schending van het Genocideverdrag. De daadwerkelijke uitspraak kan jaren duren. Het gaat vooralsnog alleen om voorlopige maatregelen die het Internationaal Gerechtshof Israël zou kunnen opleggen.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Iran wil van de regering in Berlijn weten welke rol de vliegbasis Ramstein speelt bij de Amerikaanse aanvallen op het land. Ramstein ligt in het westen van Duitsland. Volgens Iran is dat mogelijk in strijd met een resolutie van de Verenigde Naties. Die verbiedt landen om het grondgebied van anderen te gebruiken voor een "daad van agressie" in een derde land.
7 uur geleden