Israëlisch El Al stopt met vliegen op Johannesburg na genocidezaak
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al stopt met vliegen op Johannesburg door de ingezakte vraag naar reizen naar de grootste stad van Zuid-Afrika. El Al maakt de beslissing bekend op de dag dat het Internationaal Gerechtshof in Den Haag besluit over een genocidezaak die Zuid-Afrika voert tegen Israël over de oorlog in de Gazastrook.
El Al zegt dat de vraag naar reizen naar Zuid-Afrika is ingestort sinds dat land de zaak tegen Israël aanspande. De nationale luchtvaartmaatschappij van Israël vliegt nu nog maximaal twee keer per week naar Johannesburg, maar gaat de toestellen vanaf eind maart voor andere routes gebruiken.
Zuid-Afrika spande de zaak tegen Israël eind vorig jaar aan bij het Internationaal Gerechtshof voor schending van het Genocideverdrag. De daadwerkelijke uitspraak kan jaren duren. Het gaat vooralsnog alleen om voorlopige maatregelen die het Internationaal Gerechtshof Israël zou kunnen opleggen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
3 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
9 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
13 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
13 uur geleden