Israëlisch bombardement in centrum van Beiroet
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op het centrum van Beiroet zijn volgens de plaatselijke autoriteiten zeker zes doden en zeven gewonden gevallen. Israël spreekt van een luchtaanval gericht op een appartement. De aanval was in de wijk Bashoura even ten zuiden van het Libanese parlementsgebouw en niet ver van het historische Martelarenplein en de haven.
Israël voerde ook weer luchtaanvallen uit op het zuiden van de stad, waar veel sjiieten wonen. De strijd tussen Israël en de Libanese sjiitische beweging Hezbollah is in alle hevigheid opgelaaid sinds de Israëlische aanvallen op de Gazastrook na de terreuraanval van de Palestijnse Hamasbeweging op Israël. Hezbollah-leider Hassan Nasrallah werd vorige week door Israël gedood in het zuiden van Beiroet. Het land heeft ook troepen het zuiden van Libanon ingestuurd.
De speciale coördinator van de Verenigde Naties voor Libanon, Jeanine Hennis-Plasschaert, beschreef donderdag de situatie in het land."Weer een slapeloze nacht in Beiroet, de explosies tellend. Geen luchtalarm, niemand weet wat er staat te gebeuren, alleen dat onzekerheid heerst en spanning en angst overal aanwezig zijn".
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky waarschuwt voor een "glijdende schaal" na de 'dieseldeal'. In die deal hebben Amerika en Rusland afgesproken dat Rusland miljoenen vaten diesel op de markt gaat brengen. Die deal is voor Oekraïne onacceptabel, "omdat daarna deals volgen voor de levering van gas en daarna sancties worden opgeheven voor het banksysteem, bepaalde individuen en de chemische industrie", zei Zelensky op een persconferentie in Brussel.
7 minuten geledenROME (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV leidt komende zondag gewoon het traditionele angelusgebed, meldt het Vaticaan. Het wordt zijn eerste openbare optreden sinds hij dinsdag werd geopereerd om een tumor in zijn long te verwijderen.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Hongaarse premier Péter Magyar hebben een goed gesprek gehad, zei Zelensky vrijdag. "We komen dichter tot elkaar, wat erg belangrijk is", aldus de Oekraïner.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Amerikaanse satellietnetwerk Starlink is "van essentieel belang voor Oekraïne", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag. Door beperkingen daarin eerder deze week kon Oekraïne zijn luchtruim en frontlinies moeilijker verdedigen. "Europa kan deze capaciteit op korte termijn helaas niet zelf leveren", aldus Kallas.
2 uur geledenROME (ANP) - Duizenden Italiaanse studenten demonstreren vrijdag tegen de regering van premier Giorgia Meloni. Ze keren zich onder meer tegen hervormingen in het onderwijs en defensie-uitgaven. In heel Italië gaat het volgens het studentencollectief Osa, een van de organisatoren, om 400.000 demonstranten. Officiële instanties hebben nog geen aantallen gedeeld.
2 uur geledenADDIS ABEBA (ANP) - De Ethiopische regering heeft aangekondigd dat er een interim-bestuur komt in de noordelijke regio Tigray, waar de afgelopen weken weer gevechten zijn opgelaaid met het Tigray Volksbevrijdingsfront (TPLF). Volgens het Ethiopische staatspersbureau ENA moet het tijdelijke bestuur de rust en veiligheid doen terugkeren. Ook moeten er nieuwe verkiezingen komen.
2 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Bulgarije heeft de NAVO officieel gevraagd om meer gevechtsvliegtuigen en dronebestrijdingswapens naar het land te sturen. Op de Zwarte Zee voor de Bulgaarse kust zijn de laatste dagen meermaals koopvaardijschepen geraakt door drones. Een van de vaartuigen is gezonken.
3 uur geleden