Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëliërs protesteren tegen wet over hervorming rechtspraak

Israëliërs protesteren tegen wet over hervorming rechtspraak

JERUZALEM (ANP/AFP) - Bij de Israëlische Knesset hebben zich duizenden mensen verzameld om te protesteren tegen een omstreden wetsvoorstel. De regering van Benjamin Netanyahu wil het gerechtelijke systeem aanpassen, waardoor het parlement veel meer macht krijgt en bijvoorbeeld gerechtelijke uitspraken met een meerderheid kan verwerpen.

Maandag keurde de justitiële commissie van het Israëlisch parlement het voorstel al goed, een eerste horde in het proces om de wet aangenomen te krijgen. De oppositie is fel tegen het plan, omdat de meerderheid van het parlement hierdoor veel te machtig zou worden. Volgens de krant The Times of Israel zijn meerdere oppositieleden uit de zaal gezet tijdens de stemming, omdat het zo chaotisch was geworden.

Ook president Isaac Herzog is tegen het plan en waarschuwde dat het land "op de rand van juridisch en sociaal instorten" staat. Volgens Netanyahu is de hervorming nodig om de machtsbalans tussen het hooggerechtshof en de gekozen volksvertegenwoordigers te herstellen. Het parlement zou na goedkeuring van de wet ook veel meer invloed hebben op het benoemingsproces van hoge rechters.

Buiten het parlementsgebouw zwaaiden de demonstranten met vlaggen en spandoeken met onder andere "Red Israëls democratie". Sommige media schatten dat er tienduizenden mensen aanwezig zijn.

Meer uit Buitenland

Yonhap: Noord-Korea vuurt zeker één ballistische raket af

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.

1 uur geleden
Brazilië, Mexico en Spanje beloven extra hulp aan Cuba

MADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.

1 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

2 uur geleden
Iran: elk schip in Straat van Hormuz is doelwit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.

3 uur geleden
Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

4 uur geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

6 uur geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

6 uur geleden