Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëliërs protesteren tegen wet over hervorming rechtspraak

Israëliërs protesteren tegen wet over hervorming rechtspraak

JERUZALEM (ANP/AFP) - Bij de Israëlische Knesset hebben zich duizenden mensen verzameld om te protesteren tegen een omstreden wetsvoorstel. De regering van Benjamin Netanyahu wil het gerechtelijke systeem aanpassen, waardoor het parlement veel meer macht krijgt en bijvoorbeeld gerechtelijke uitspraken met een meerderheid kan verwerpen.

Maandag keurde de justitiële commissie van het Israëlisch parlement het voorstel al goed, een eerste horde in het proces om de wet aangenomen te krijgen. De oppositie is fel tegen het plan, omdat de meerderheid van het parlement hierdoor veel te machtig zou worden. Volgens de krant The Times of Israel zijn meerdere oppositieleden uit de zaal gezet tijdens de stemming, omdat het zo chaotisch was geworden.

Ook president Isaac Herzog is tegen het plan en waarschuwde dat het land "op de rand van juridisch en sociaal instorten" staat. Volgens Netanyahu is de hervorming nodig om de machtsbalans tussen het hooggerechtshof en de gekozen volksvertegenwoordigers te herstellen. Het parlement zou na goedkeuring van de wet ook veel meer invloed hebben op het benoemingsproces van hoge rechters.

Buiten het parlementsgebouw zwaaiden de demonstranten met vlaggen en spandoeken met onder andere "Red Israëls democratie". Sommige media schatten dat er tienduizenden mensen aanwezig zijn.

Meer uit Buitenland

Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

1 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

1 uur geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

1 uur geleden
Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

3 uur geleden
Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

3 uur geleden
Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

4 uur geleden
Meer dan vijftig agenten gewond bij anti-AfD-protest Gießen

WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.

5 uur geleden