
Israëliërs kunnen gratis naar huis vliegen op geplande vluchten
TEL AVIV (ANP) - Israëliërs die al een ticket hadden om weer naar hun thuisland te reizen, kunnen gratis mee op geplande vluchten van El Al vrijdag. Dat meldt The Times of Israel. De maatschappij heeft reguliere vluchten gepland om 13.55 uur en 18.15 uur. Het maakt niet uit bij welke maatschappij reizigers hun oorspronkelijke ticket hadden geboekt.
Later op de avond vertrekt ook nog een vlucht van de maatschappij Israir. Het is niet duidelijk of Israëliërs ook met die vlucht gratis naar huis kunnen vliegen.
Israël kondigde eerder aan reddingsvluchten in te zetten om Israëliërs op te halen die naar huis willen. Het is niet duidelijk of daarbij nog extra vluchten worden ingezet, behalve de reguliere lijnvluchten die al zijn gepland. Een woordvoerder van Schiphol zei eerder op vrijdagochtend tegen het ANP nog niets te hebben gehoord over extra evacuatievluchten.
Wel is El Al volgens de krant van plan om ook zaterdag vluchten te plannen. Normaal gezien vliegt de maatschappij op die dag niet op de wekelijkse rustdag sjabbat.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan de Palestijnse staat dit weekend te erkennen, meldt de Britse krant The Times op basis van anonieme bronnen. De keuze zou op het weekend zijn gevallen met het oog op het dan afgelopen staatsbezoek van Donald Trump. De Amerikaanse president is fel tegenstander van de officiële erkenning van de Palestijnse gebieden en heeft in het verleden gezegd dat een dergelijke stap zal uitpakken in het voordeel van Hamas.
28 minuten geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro (70) heeft een vorm van huidkanker. Dat meldt het ziekenhuis in Brasilia waar hij eerder op dinsdag was opgenomen met hevige hik, braakverschijnselen en duizeligheid. Hoewel hij in de loop van de middag aan de beterende hand was en uit het ziekenhuis werd ontslagen, is bij onderzoek een carcinoom vastgesteld.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het opgesloten PKK-kopstuk Abdullah Öcalan heeft voor het eerst in ongeveer zes jaar zijn advocaten kunnen ontmoeten. Dat meldt zijn juridische team, dat via X liet weten dat het bezoek plaatsvond op 15 september.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Duizenden mensen demonstreren in Londen tegen de komst van de Amerikaanse president Donald Trump. Betogers hebben spandoeken en borden meegenomen met teksten als "stop Trump", "nee tegen racisme" en "migranten zijn welkom, Trump niet".
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse autoriteiten in de Gazastrook melden dat het dodental door de oorlog is opgelopen tot boven de 65.000. Bijna 166.000 mensen raakten gewond, bericht nieuwszender Al Jazeera.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De eerste wapens die Nederland en andere Oekraïne-bondgenoten hebben aangeschaft in de Verenigde Staten zijn volgens de NAVO al naar Oekraïne gestuurd. Onderdelen van vier pakketten van elk zo'n half miljard euro "vloeien al" naar het land, zegt een NAVO-functionaris. De eerste zendingen zullen in ieder geval kostbare luchtverdedigings- en langeafstandsraketten bevatten, zegt Oekraïne.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro toont "gedeeltelijk herstel" na zijn ziekenhuisopname van dinsdag. Het ziekenhuis dat hem behandelt, stelt in een verklaring dat hij medicatie heeft gekregen en dat in de loop van de dag zal worden gekeken hoelang hij nog moet blijven.
7 uur geleden