Israëliërs kunnen gratis naar huis vliegen op geplande vluchten
TEL AVIV (ANP) - Israëliërs die al een ticket hadden om weer naar hun thuisland te reizen, kunnen gratis mee op geplande vluchten van El Al vrijdag. Dat meldt The Times of Israel. De maatschappij heeft reguliere vluchten gepland om 13.55 uur en 18.15 uur. Het maakt niet uit bij welke maatschappij reizigers hun oorspronkelijke ticket hadden geboekt.
Later op de avond vertrekt ook nog een vlucht van de maatschappij Israir. Het is niet duidelijk of Israëliërs ook met die vlucht gratis naar huis kunnen vliegen.
Israël kondigde eerder aan reddingsvluchten in te zetten om Israëliërs op te halen die naar huis willen. Het is niet duidelijk of daarbij nog extra vluchten worden ingezet, behalve de reguliere lijnvluchten die al zijn gepland. Een woordvoerder van Schiphol zei eerder op vrijdagochtend tegen het ANP nog niets te hebben gehoord over extra evacuatievluchten.
Wel is El Al volgens de krant van plan om ook zaterdag vluchten te plannen. Normaal gezien vliegt de maatschappij op die dag niet op de wekelijkse rustdag sjabbat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
22 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
5 uur geleden