Israëliërs kunnen gratis naar huis vliegen op geplande vluchten
TEL AVIV (ANP) - Israëliërs die al een ticket hadden om weer naar hun thuisland te reizen, kunnen gratis mee op geplande vluchten van El Al vrijdag. Dat meldt The Times of Israel. De maatschappij heeft reguliere vluchten gepland om 13.55 uur en 18.15 uur. Het maakt niet uit bij welke maatschappij reizigers hun oorspronkelijke ticket hadden geboekt.
Later op de avond vertrekt ook nog een vlucht van de maatschappij Israir. Het is niet duidelijk of Israëliërs ook met die vlucht gratis naar huis kunnen vliegen.
Israël kondigde eerder aan reddingsvluchten in te zetten om Israëliërs op te halen die naar huis willen. Het is niet duidelijk of daarbij nog extra vluchten worden ingezet, behalve de reguliere lijnvluchten die al zijn gepland. Een woordvoerder van Schiphol zei eerder op vrijdagochtend tegen het ANP nog niets te hebben gehoord over extra evacuatievluchten.
Wel is El Al volgens de krant van plan om ook zaterdag vluchten te plannen. Normaal gezien vliegt de maatschappij op die dag niet op de wekelijkse rustdag sjabbat.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
3 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
10 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
10 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
10 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
16 uur geleden