Israëliërs kunnen gratis naar huis vliegen op geplande vluchten
TEL AVIV (ANP) - Israëliërs die al een ticket hadden om weer naar hun thuisland te reizen, kunnen gratis mee op geplande vluchten van El Al vrijdag. Dat meldt The Times of Israel. De maatschappij heeft reguliere vluchten gepland om 13.55 uur en 18.15 uur. Het maakt niet uit bij welke maatschappij reizigers hun oorspronkelijke ticket hadden geboekt.
Later op de avond vertrekt ook nog een vlucht van de maatschappij Israir. Het is niet duidelijk of Israëliërs ook met die vlucht gratis naar huis kunnen vliegen.
Israël kondigde eerder aan reddingsvluchten in te zetten om Israëliërs op te halen die naar huis willen. Het is niet duidelijk of daarbij nog extra vluchten worden ingezet, behalve de reguliere lijnvluchten die al zijn gepland. Een woordvoerder van Schiphol zei eerder op vrijdagochtend tegen het ANP nog niets te hebben gehoord over extra evacuatievluchten.
Wel is El Al volgens de krant van plan om ook zaterdag vluchten te plannen. Normaal gezien vliegt de maatschappij op die dag niet op de wekelijkse rustdag sjabbat.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
2 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
4 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
8 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
8 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
12 uur geleden