Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëliër en Palestijn doodgeschoten op Westelijke Jordaanoever

Israëliër en Palestijn doodgeschoten op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM (ANP) - Een Israëlische bewaker die de toegang tot de bezette Westelijke Jordaanoever nabij de nederzetting Ariël beveiligde, is vrijdag door twee Palestijnen doodgeschoten. Dat meldt het Israëlische leger, dat spreekt van een aanval door terroristen. Het leger zou zelf ook een Palestijnse man hebben gedood.

"Terroristen arriveerden bij de toegang tot de stad en schoten op de bewaker in zijn wachtpost", aldus het Israëlische leger in een verklaring over de aanval op de bewaker. Hulpdiensten hebben bevestigd dat de man van in de twintig aan zijn verwondingen is overleden.

De aanvallers zouden met een vluchtauto zijn ontkomen. Militairen zijn een zoekactie naar de daders begonnen. Wegen in het gebied zijn om die reden afgesloten.

Hamas, dat de dienst uitmaakt in Gaza, heeft de aanval op de Israëlische bewaker geprezen als een "heldhaftige operatie om de islamitische vastenmaand ramadan af te sluiten". In een verklaring spreekt Hamas-woordvoerder Hazem Qassem van een vergeldingsactie naar aanleiding van nieuwe confrontaties tussen Palestijnen en de Israëlische politie rond de al-Aqsa-moskee in bezet Oost-Jeruzalem. Daarbij raakten vrijdag 42 mensen gewond, 22 van hen moesten naar het ziekenhuis.

Elders op de Westoever, in de stad Azzun, werd volgens het Palestijnse ministerie van Gezondheid vrijdag ook een man doodgeschoten door Israëlische troepen. Het is niet bekend of de twee dodelijke aanvallen verband houden met elkaar.

Sinds eind maart zijn tientallen mensen omgekomen bij geweld over en weer. De spanningen zijn hoog opgelopen sinds het begin van de ramadan en ook rond Pasen en Pesach kwam het tot ongeregeldheden. Dinsdag werd er nog een Palestijnse man doodgeschoten door het Israëlische leger bij een inval in een vluchtelingenkamp op de Westelijke Jordaanoever.

Meer uit Buitenland

Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

4 uur geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

9 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

10 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

10 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

10 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

11 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

11 uur geleden