Israëliër en Palestijn doodgeschoten op Westelijke Jordaanoever
JERUZALEM (ANP) - Een Israëlische bewaker die de toegang tot de bezette Westelijke Jordaanoever nabij de nederzetting Ariël beveiligde, is vrijdag door twee Palestijnen doodgeschoten. Dat meldt het Israëlische leger, dat spreekt van een aanval door terroristen. Het leger zou zelf ook een Palestijnse man hebben gedood.
"Terroristen arriveerden bij de toegang tot de stad en schoten op de bewaker in zijn wachtpost", aldus het Israëlische leger in een verklaring over de aanval op de bewaker. Hulpdiensten hebben bevestigd dat de man van in de twintig aan zijn verwondingen is overleden.
De aanvallers zouden met een vluchtauto zijn ontkomen. Militairen zijn een zoekactie naar de daders begonnen. Wegen in het gebied zijn om die reden afgesloten.
Hamas, dat de dienst uitmaakt in Gaza, heeft de aanval op de Israëlische bewaker geprezen als een "heldhaftige operatie om de islamitische vastenmaand ramadan af te sluiten". In een verklaring spreekt Hamas-woordvoerder Hazem Qassem van een vergeldingsactie naar aanleiding van nieuwe confrontaties tussen Palestijnen en de Israëlische politie rond de al-Aqsa-moskee in bezet Oost-Jeruzalem. Daarbij raakten vrijdag 42 mensen gewond, 22 van hen moesten naar het ziekenhuis.
Elders op de Westoever, in de stad Azzun, werd volgens het Palestijnse ministerie van Gezondheid vrijdag ook een man doodgeschoten door Israëlische troepen. Het is niet bekend of de twee dodelijke aanvallen verband houden met elkaar.
Sinds eind maart zijn tientallen mensen omgekomen bij geweld over en weer. De spanningen zijn hoog opgelopen sinds het begin van de ramadan en ook rond Pasen en Pesach kwam het tot ongeregeldheden. Dinsdag werd er nog een Palestijnse man doodgeschoten door het Israëlische leger bij een inval in een vluchtelingenkamp op de Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.
29 minuten geledenBEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.
37 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.
3 uur geledenBAGDAD/TEL AVIV/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Verschillende landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen die worden afgeweerd. In de Iraakse hoofdstad Bagdad is de Amerikaanse ambassade aangevallen met drones en raketten, meldt een bron aan persbureau AFP. Een journalist van het persbureau zag zwarte rook opstijgen van het complex.
3 uur geledenKABUL (ANP/AFP/DPA) - Afghaanse autoriteiten stellen dat er zeker 400 mensen zijn omgekomen na een luchtaanval op een ziekenhuis in hoofdstad Kabul. In een bericht op X meldt Taliban-woordvoerder Hamdullah Fitrat dat naast de honderden doden ook zeker 250 mensen gewond zijn geraakt bij de Pakistaanse luchtaanval. Pakistan ontkent een ziekenhuis te hebben getroffen.
4 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben in de nacht van maandag op dinsdag het luchtruim tijdelijk gesloten, meldt de lokale luchtvaartautoriteit. Het ministerie van Defensie van het land meldde eerder in de nacht dat de luchtafweer was ingeschakeld vanwege inkomende raketten en drones uit Iran.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft in onderhandelingen met Cuba laten weten dat de president van het land, Miguel Díaz-Canel, op moet stappen. Dat melden vier bronnen met kennis van die gesprekken aan The New York Times.
5 uur geleden