Israëliër en Palestijn doodgeschoten op Westelijke Jordaanoever
JERUZALEM (ANP) - Een Israëlische bewaker die de toegang tot de bezette Westelijke Jordaanoever nabij de nederzetting Ariël beveiligde, is vrijdag door twee Palestijnen doodgeschoten. Dat meldt het Israëlische leger, dat spreekt van een aanval door terroristen. Het leger zou zelf ook een Palestijnse man hebben gedood.
"Terroristen arriveerden bij de toegang tot de stad en schoten op de bewaker in zijn wachtpost", aldus het Israëlische leger in een verklaring over de aanval op de bewaker. Hulpdiensten hebben bevestigd dat de man van in de twintig aan zijn verwondingen is overleden.
De aanvallers zouden met een vluchtauto zijn ontkomen. Militairen zijn een zoekactie naar de daders begonnen. Wegen in het gebied zijn om die reden afgesloten.
Hamas, dat de dienst uitmaakt in Gaza, heeft de aanval op de Israëlische bewaker geprezen als een "heldhaftige operatie om de islamitische vastenmaand ramadan af te sluiten". In een verklaring spreekt Hamas-woordvoerder Hazem Qassem van een vergeldingsactie naar aanleiding van nieuwe confrontaties tussen Palestijnen en de Israëlische politie rond de al-Aqsa-moskee in bezet Oost-Jeruzalem. Daarbij raakten vrijdag 42 mensen gewond, 22 van hen moesten naar het ziekenhuis.
Elders op de Westoever, in de stad Azzun, werd volgens het Palestijnse ministerie van Gezondheid vrijdag ook een man doodgeschoten door Israëlische troepen. Het is niet bekend of de twee dodelijke aanvallen verband houden met elkaar.
Sinds eind maart zijn tientallen mensen omgekomen bij geweld over en weer. De spanningen zijn hoog opgelopen sinds het begin van de ramadan en ook rond Pasen en Pesach kwam het tot ongeregeldheden. Dinsdag werd er nog een Palestijnse man doodgeschoten door het Israëlische leger bij een inval in een vluchtelingenkamp op de Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
5 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
6 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
6 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
7 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
12 uur geleden