Israëliër en Palestijn doodgeschoten op Westelijke Jordaanoever
JERUZALEM (ANP) - Een Israëlische bewaker die de toegang tot de bezette Westelijke Jordaanoever nabij de nederzetting Ariël beveiligde, is vrijdag door twee Palestijnen doodgeschoten. Dat meldt het Israëlische leger, dat spreekt van een aanval door terroristen. Het leger zou zelf ook een Palestijnse man hebben gedood.
"Terroristen arriveerden bij de toegang tot de stad en schoten op de bewaker in zijn wachtpost", aldus het Israëlische leger in een verklaring over de aanval op de bewaker. Hulpdiensten hebben bevestigd dat de man van in de twintig aan zijn verwondingen is overleden.
De aanvallers zouden met een vluchtauto zijn ontkomen. Militairen zijn een zoekactie naar de daders begonnen. Wegen in het gebied zijn om die reden afgesloten.
Hamas, dat de dienst uitmaakt in Gaza, heeft de aanval op de Israëlische bewaker geprezen als een "heldhaftige operatie om de islamitische vastenmaand ramadan af te sluiten". In een verklaring spreekt Hamas-woordvoerder Hazem Qassem van een vergeldingsactie naar aanleiding van nieuwe confrontaties tussen Palestijnen en de Israëlische politie rond de al-Aqsa-moskee in bezet Oost-Jeruzalem. Daarbij raakten vrijdag 42 mensen gewond, 22 van hen moesten naar het ziekenhuis.
Elders op de Westoever, in de stad Azzun, werd volgens het Palestijnse ministerie van Gezondheid vrijdag ook een man doodgeschoten door Israëlische troepen. Het is niet bekend of de twee dodelijke aanvallen verband houden met elkaar.
Sinds eind maart zijn tientallen mensen omgekomen bij geweld over en weer. De spanningen zijn hoog opgelopen sinds het begin van de ramadan en ook rond Pasen en Pesach kwam het tot ongeregeldheden. Dinsdag werd er nog een Palestijnse man doodgeschoten door het Israëlische leger bij een inval in een vluchtelingenkamp op de Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
1 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.
2 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.
3 uur geledenQASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.
3 uur geleden