
Israël: zo'n 1500 lichamen Hamasstrijders gevonden in Israël
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten (IDF) zeggen dat zo'n 1500 lichamen van Hamasstrijders zijn gevonden in Israël. Zaterdag begon de militante Palestijnse beweging een groot offensief. Veel Hamasstrijders trokken toen de grens over om in Israël te vechten.
Aan Israëlische zijde zijn volgens de autoriteiten inmiddels meer dan negenhonderd doden gevallen, onder wie tientallen militairen. Het Palestijnse ministerie van Gezondheid meldt dinsdag dat ruim zevenhonderd Palestijnse burgers om het leven zijn gekomen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk komen vrijdag in Genève samen met hun Iraanse ambtgenoot, meldt een Duitse diplomatieke bron aan persbureau Reuters. Ook de buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, zou aanwezig zijn om met de ministers te overleggen.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij nog niet heeft besloten of de Verenigde Staten Israël zullen helpen met het aanvallen van Iran of niet. Hij overlegt over een uur weer met zijn veiligheidsadviseurs in de 'Situation Room' van het Witte Huis, maar sluit ook niet uit dat er nog een deal kan worden gesloten met Iran.
55 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran zegt een nieuw type ballistische raket te hebben afgevuurd op Israël. Het gaat volgens de Revolutionaire Garde om de zogenoemde Sejjil-raket, die een bereik van 2000 kilometer heeft. Het is een van de modernste wapens van het Iraanse arsenaal.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Israëlische aanvallen op Iran zijn volgens de Franse president Emmanuel Macron steeds vaker gericht op plekken die helemaal niets te maken hebben met de Iraanse strijdkrachten of het Iraanse atoomprogramma. Macron heeft zijn Veiligheidsraad bijeengeroepen om de escalatie tussen Israël en Iran te bespreken en heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de opdracht gegeven om Franse burgers te helpen die beide landen willen verlaten.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - Het is nog altijd niet duidelijk waardoor de Boeing van Air India vorige week donderdag is neergestort. Voorzitter Natarajan Chandrasekaran van Air India denkt dat de eerste bevindingen van het onderzoek naar de oorzaak binnen dertig dagen bekend worden.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Verenigde Staten gaan burgers in Israël repatriëren. Ambassadeur Mike Huckabee heeft dat op X gemeld. Volgens hem wordt gewerkt aan de inzet van vliegtuigen en cruiseschepen om Amerikanen uit het land weg te krijgen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump "is nog altijd van plan" komende week naar de NAVO-top in Den Haag te gaan. Dat vertelde hij woensdag volgens Amerikaanse media aan verslaggevers in het Witte Huis. Trumps komst was al aangekondigd, maar daaraan wordt weer getwijfeld nu de Verenigde Staten zich mogelijk willen mengen in het conflict tussen Israël en Iran.
4 uur geleden