Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël ziet overleg Gazastrook 'op dood spoor' door eisen Hamas

Israël ziet overleg Gazastrook 'op dood spoor' door eisen Hamas

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft zijn onderhandelaars over de Gazastrook teruggeroepen uit Doha, de hoofdstad van bemiddelaar Qatar. Het overleg over een bestand en vrijlating van gijzelaars zit "op een dood spoor" door de eisen van de Palestijnse organisatie Hamas, luidt het van Israëlische zijde.

Hamas zou de diplomatie saboteren "als onderdeel van een bredere inspanning om deze oorlog tijdens de ramadan op te stoken". De strijdende partijen onderhandelen onder bemiddeling van Qatar en Egypte over een zes weken durende opschorting van het Israëlische offensief. In ruil zou Hamas gijzelaars moeten vrijlaten.

De Palestijnen willen het liefst een terugtrekking van de Israëlische troepen. Israël sluit dit uit. Inmiddels roept de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties op tot een bestand.

Meer uit Buitenland

Britse premier wijst op belang internationale troepen in Oekraïne

LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië maakt nog steeds plannen voor het stationeren van een internationale troepenmacht in Oekraïne na een wapenstilstand tussen de twee oorlogvoerende naties. Rusland heeft herhaaldelijk betoogd dat dit onaanvaardbaar is.

44 minuten geleden
Le Parisien: vierde verdachte juwelenroof Louvre aangehouden

PARIJS (ANP/RTR) - Een vierde hoofdverdachte van de juwelenroof uit het Louvre van vorige maand is aangehouden, meldt de Franse krant Le Parisien. Het zou gaan om een man die al bekend was bij de politie. Daarnaast zijn nog drie mensen uit zijn entourage gearresteerd, een man en twee vrouwen, allemaal uit de regio Parijs.

1 uur geleden
Pakistan weerspreekt luchtaanvallen op Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse strijdkrachten zeggen dinsdag helemaal geen aanvallen op Afghaans grondgebied te hebben uitgevoerd. Volgens een woordvoerder "zijn de beweringen van de Afghaanse interim-regering hierover volslagen ongegrond".

2 uur geleden
Europees Parlement wil dat Hongarije stemrecht wordt ontnomen

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement vindt dat de EU-lidstaten harder tegen Hongarije moeten optreden door Hongarije het stemrecht te ontnemen. Een voorstel daartoe van de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (GroenLinks-PvdA) is dinsdag met een ruime meerderheid aangenomen. De lidstaten spreken er al jaren over, maar tot onvrede van het Europees Parlement blijft een besluit uit.

2 uur geleden
Lavrov waarschuwt voor aanpassingen vredesvoorstel Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland waarschuwt dat het vredesplan voor Oekraïne van de Amerikaanse president Donald Trump kan worden aangepast, maar dat het wel moet blijven "in de geest" van wat Trump en president Vladimir Poetin in augustus tijdens een korte topconferentie in Alaska hebben afgesproken.

3 uur geleden
Europees Parlement stemt in met EU-defensieprogramma

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met een programma voor de versterking van de defensie-industrie van de EU. Hiervoor is voor de komende drie jaar 1,5 miljard euro uitgetrokken, waarmee militair materieel gezamenlijk moet worden aanbesteed en geproduceerd. De productie moet fors omhoog.

3 uur geleden
Economie Gaza verwoest, overlevingskansen bedreigd volgens VN

GENÈVE (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op de Gazastrook hebben volgens de VN-organisatie UNCTAD "alle pijlers onder de Palestijnse economie aanzienlijk ondermijnd". De overlevingskans voor Gaza wordt bedreigd, zegt de VN-Conferentie inzake Handel en Ontwikkeling (UNCTAD) in een rapport.

4 uur geleden