Israël zet vrijlating Palestijnse gevangenen stop na chaos Gaza
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft de vrijlating van Palestijnse gevangenen stopgezet, melden Israëlische media als The Jerusalem Post en The Times of Israel. De gevangenen zouden al in bussen hebben gezeten om te worden vrijgelaten, maar die bussen moesten van de Israëlische autoriteiten omkeren. Het besluit zou een protest zijn tegen de chaotische taferelen in de Gazastrook, waar eerder op de dag acht gijzelaars werden vrijgelaten.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu uitte eerder al kritiek op die overdracht in Gaza. Er waren honderden Palestijnen gekomen om het moment bij te wonen dat de gijzelaars werden overgedragen aan het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Op beelden was te zien dat gewapende mannen veel moeite hadden om de burgers weg te houden bij de Israëlische gijzelaars. Netanyahu noemde het tafereel "een bewijs van de onvoorstelbare wreedheid van de terroristische organisatie Hamas" en sprak van "schokkende beelden".
Er zouden donderdag 110 Palestijnse gevangenen worden vrijgelaten. Het is niet duidelijk hoelang dat nu wordt uitgesteld.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky gaat maandag naar Brussel om met NAVO-topman Mark Rutte en EU-kopstukken te overleggen over de nieuwste Amerikaanse vredesplannen. Behalve Rutte spreekt Zelensky de voorzitters van de Europese Commissie en van de raad van EU-regeringsleiders, Ursula von der Leyen en António Costa.
11 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Grondgebied is nog steeds het "meest problematische onderwerp" in de onderhandelingen over vrede in Oekraïne. Dat meldt een ingewijde aan persbureau AFP. Volgens de bron is Rusland nog altijd niet van plan een akkoord te tekenen waarin Oekraïne geen grondgebied inlevert.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie zijn het maandag eens geworden over nieuwe regels voor de afwijzing van asielzoekers uit veilige derde landen. Dit biedt EU-lidstaten meer mogelijkheden om zonder inhoudelijke beoordeling asielaanvragen direct af te wijzen van mensen die uit landen komen die door de EU als veilig worden beschouwd. Asielzoekers kunnen hiermee sneller dan nu worden teruggestuurd.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische interim-president Ahmed al-Sharaa heeft een jaar na de val van dictator Bashar al-Assad opgeroepen tot eenheid. Volgens hem moeten alle burgers met elkaar samenwerken om een sterk en stabiel land te kunnen bouwen.
1 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - De paramilitairen van de Soedanese Rapid Support Forces hebben het grootste olieveld van het land veroverd, meldt de faciliteit. De productie is stilgelegd en al het personeel is geëvacueerd naar Zuid-Soedan.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor Europa een belangrijke bondgenoot en economische partner, maar ze moeten wel de soevereiniteit van Europa respecteren. "Bondgenoten moeten zich niet bemoeien met het leven en met de interne politieke keuzes van deze bondgenoten", zei voorzitter van de EU-leiders António Costa maandag. "Inmenging in het politieke leven van Europa kunnen we niet accepteren", zei hij op een bijeenkomst van het Jacques Delors Institute, een denktank in Parijs.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zeven EU-regeringsleiders pleiten in een brief aan EU-kopstukken voor het gebruik van Russische bevroren tegoeden voor steun aan Oekraïne. Het gebruik van die tegoeden is volgens hen de meest financieel haalbare en politiek realistische oplossing voor de financiële nood van Oekraïne, schrijven de leiders van onder meer Polen, Zweden en Finland.
3 uur geleden