Israël zet vrijlating Palestijnse gevangenen stop na chaos Gaza
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft de vrijlating van Palestijnse gevangenen stopgezet, melden Israëlische media als The Jerusalem Post en The Times of Israel. De gevangenen zouden al in bussen hebben gezeten om te worden vrijgelaten, maar die bussen moesten van de Israëlische autoriteiten omkeren. Het besluit zou een protest zijn tegen de chaotische taferelen in de Gazastrook, waar eerder op de dag acht gijzelaars werden vrijgelaten.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu uitte eerder al kritiek op die overdracht in Gaza. Er waren honderden Palestijnen gekomen om het moment bij te wonen dat de gijzelaars werden overgedragen aan het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Op beelden was te zien dat gewapende mannen veel moeite hadden om de burgers weg te houden bij de Israëlische gijzelaars. Netanyahu noemde het tafereel "een bewijs van de onvoorstelbare wreedheid van de terroristische organisatie Hamas" en sprak van "schokkende beelden".
Er zouden donderdag 110 Palestijnse gevangenen worden vrijgelaten. Het is niet duidelijk hoelang dat nu wordt uitgesteld.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
4 uur geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
8 uur geledenLIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.
11 uur geledenLIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.
13 uur geleden