Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël zet vrijlating Palestijnse gevangenen stop na chaos Gaza

Israël zet vrijlating Palestijnse gevangenen stop na chaos Gaza

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft de vrijlating van Palestijnse gevangenen stopgezet, melden Israëlische media als The Jerusalem Post en The Times of Israel. De gevangenen zouden al in bussen hebben gezeten om te worden vrijgelaten, maar die bussen moesten van de Israëlische autoriteiten omkeren. Het besluit zou een protest zijn tegen de chaotische taferelen in de Gazastrook, waar eerder op de dag acht gijzelaars werden vrijgelaten.

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu uitte eerder al kritiek op die overdracht in Gaza. Er waren honderden Palestijnen gekomen om het moment bij te wonen dat de gijzelaars werden overgedragen aan het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Op beelden was te zien dat gewapende mannen veel moeite hadden om de burgers weg te houden bij de Israëlische gijzelaars. Netanyahu noemde het tafereel "een bewijs van de onvoorstelbare wreedheid van de terroristische organisatie Hamas" en sprak van "schokkende beelden".

Er zouden donderdag 110 Palestijnse gevangenen worden vrijgelaten. Het is niet duidelijk hoelang dat nu wordt uitgesteld.

Meer uit Buitenland

Kallas verwacht geen akkoord nieuw sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht niet dat er maandag een akkoord komt over het twintigste EU-sanctiepakket tegen Rusland. Hongarije blokkeert dat. Kallas gaat er niet van uit dat Hongarije maandag zijn standpunt wijzigt, zei de politica voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

13 minuten geleden
Meerdere doden bij droneaanvallen in Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker drie mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. In de regio Odesa kwamen twee mensen om bij een droneaanval, aldus gouverneur Oleh Kiper. Drie mensen raakten daar gewond. In het zuiden, bij Zaporizja, kwam een man in de dertig om bij eveneens een droneaanval. In het oostelijke Charkiv kwam een raket neer in een woonwijk. Slachtoffers en schade van die aanval werden niet direct gemeld.

1 uur geleden
Zuid-Korea boos over spandoek Russische ambassade Seoul

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.

4 uur geleden
Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

5 uur geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

5 uur geleden
Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

7 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

7 uur geleden