Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël zet vrijlating Palestijnse gevangenen stop na chaos Gaza

Israël zet vrijlating Palestijnse gevangenen stop na chaos Gaza

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft de vrijlating van Palestijnse gevangenen stopgezet, melden Israëlische media als The Jerusalem Post en The Times of Israel. De gevangenen zouden al in bussen hebben gezeten om te worden vrijgelaten, maar die bussen moesten van de Israëlische autoriteiten omkeren. Het besluit zou een protest zijn tegen de chaotische taferelen in de Gazastrook, waar eerder op de dag acht gijzelaars werden vrijgelaten.

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu uitte eerder al kritiek op die overdracht in Gaza. Er waren honderden Palestijnen gekomen om het moment bij te wonen dat de gijzelaars werden overgedragen aan het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Op beelden was te zien dat gewapende mannen veel moeite hadden om de burgers weg te houden bij de Israëlische gijzelaars. Netanyahu noemde het tafereel "een bewijs van de onvoorstelbare wreedheid van de terroristische organisatie Hamas" en sprak van "schokkende beelden".

Er zouden donderdag 110 Palestijnse gevangenen worden vrijgelaten. Het is niet duidelijk hoelang dat nu wordt uitgesteld.

Meer uit Buitenland

Door Iran gesteunde groep in Irak meldt doden door aanval VS

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

2 uur geleden
Israël voert nieuwe aanvallen uit op zuiden en oosten van Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.

3 uur geleden
VS en Iran wisselen dreigementen over olie uit

TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.

4 uur geleden
Luide explosie in Teheran, Israël kondigt golf luchtaanvallen aan

TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.

7 uur geleden
Trump schort oliesancties op om toevoer veilig te stellen

DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.

8 uur geleden
Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

10 uur geleden