Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël zet omstreden uitzetting in Oost-Jeruzalem door

Israël zet omstreden uitzetting in Oost-Jeruzalem door

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische autoriteiten hebben een Palestijnse familie in Oost-Jeruzalem uit hun huis gezet. De zaak zorgt voor ophef bij Palestijnen en leidde vooraf tot internationale oproepen aan Israël de huisuitzetting niet door te zetten. Het huis, dat meteen is gesloopt, stond in buurt Sheikh Jarrah. Huisuitzettingen die daar vorig jaar gepland stonden, zorgden toen voor een dagenlang gewapend conflict tussen Israël en Hamas.

De autoriteiten hadden de grond eerder onteigend en gaven goedkeuring voor de sloop in Sheikh Jarrah. Een rechtbank oordeelde dat het gebouw illegaal was gebouwd op grond die was aangewezen voor de bouw van een school. Volgens locoburgemeester Fleur Hassan-Nahoum van Jeruzalem was het perceel in kwestie eerder aan de gemeente verkocht door de vroegere Palestijnse eigenaren.

In het door Israël bezette Arabische Oost-Jeruzalem liggen voor moslims heilige plaatsen, zoals de al-Aqsa Moskee. Door de jaren heen hebben duizenden Joodse kolonisten zich in het gebied gevestigd, tot woede van de Palestijnen. Zij hopen in het oosten van Jeruzalem uiteindelijk een eigen hoofdstad te kunnen vestigen.

Brand

De familie in het huis dreigde eerder deze week de woning met zichzelf erin in brand te steken als zij eruit moesten. Daardoor zag de politie zich maandag genoodzaakt terug te trekken. Bij de actie op woensdag zouden 25 Palestijnen zijn gearresteerd, waaronder vijf bewoners van de gesloopte woning.

Meerdere diplomaten en mensenrechtenactivisten riepen de Israëlische regering eerder op de ontruimingsplannen te staken. Het hoofd van een EU-missie die de Westelijke Jordaanoever en de Gazastrook deze week bezocht, stelde dat "uitzettingen in bezet gebied een schending zijn van het internationale mensenrecht". De Nederlandse ambassadeur in Israël, Hans Docter, deed op Twitter eenzelfde oproep en gaf aan te vrezen dat de actie "verdere escalatie riskeert".

Meer uit Buitenland

Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft gemeld een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen.

36 minuten geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

1 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

1 uur geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

2 uur geleden
Washington heft weer een sanctie tegen Belarus op in toenadering

MINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.

2 uur geleden
Cambodja sluit per direct grenzen met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

3 uur geleden
Parijse regio opent kabelbaan voor openbaar vervoer

CRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.

3 uur geleden