
Israël zet in op 'brede aanval' over land, zee en door de lucht
JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische leger is een breed scala aan aanvalsplannen aan het voorbereiden tegen de militante Palestijnse beweging Hamas. De gecoördineerde aanvallen zullen over land, via zee en vanuit de lucht worden uitgevoerd, laat het leger zaterdagavond weten.
"Israëlische bataljons en militairen zijn door het hele land ingezet en zijn klaar om hun paraatheid voor de komende stadia van de oorlog te vergroten", aldus het leger in een verklaring waarover The Jerusalem Post bericht. "Met daarbij een sterke nadruk op significante grondoperaties." Het leger zegt daarvoor logistiek klaar te zijn, nu honderdduizenden reservisten klaarstaan.
Volgens het leger is "het doel om de militaire en bestuurscapaciteiten van Hamas en andere terreurorganisaties volledig te vernietigen". Een woordvoerder van het leger voorspelt "dat de operatie lang gaat duren" en herhaalde ook dat inwoners van Gaza-Stad moeten vertrekken en niet mogen terugkeren "tot wij zeggen dat het weer kan".
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/RTR) - Italië gaat naar de stembus in een tweedaags referendum over burgerschap en de arbeidsmarkt. Het referendum was een initiatief van de vakbonden en de oppositie en wordt gezien als een manier om de rechtse regering van Giorgia Meloni onder druk te zetten. Het kabinet probeerde te voorkomen dat het referendum voldoende steun zou krijgen om bindend te worden verklaard.
11 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zet zaterdagavond tweeduizend soldaten van de Nationale Garde in om de protesten in Los Angeles de kop in te drukken, heeft een woordvoerder van het Witte Huis bekendgemaakt. Eerder opperde Tom Homan, binnen de regering-Trump verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten, die maatregel al.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat als de protesten tegen de arrestaties van immigranten in Los Angeles aanhouden de federale regering zal ingrijpen. Eerder zei Tom Homan, binnen de regering van Trump verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten, al dat hij soldaten van de Nationale Garde wil inzetten.
3 uur geledenBOGOTA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Colombiaanse presidentskandidaat Miguel Uribe is zaterdag beschoten tijdens een campagne-evenement in hoofdstad Bogota. De 39-jarige rechtse oppositiesenator raakte volgens Colombiaanse media ernstig gewond.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - In de Amerikaanse stad Los Angeles zijn zaterdag opnieuw mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen aanhoudingen van immigranten door immigratiedienst ICE. Stephen Miller, een belangrijke adviseur van president Donald Trump, veroordeelde de protesten en noemde die een "opstand" tegen de Verenigde Staten.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Een 30-jarige vrouw heeft in München zeker twee mensen neergestoken. Ze is door de politie neergeschoten en overleed later in het ziekenhuis aan haar verwondingen, bevestigt de politie.
9 uur geledenCHARKIV (ANP/DPA) - Rusland heeft opnieuw de Oost-Oekraïense stad Charkiv gebombardeerd. Daarbij is een 30-jarige vrouw gedood, meldt de gouverneur van de regio. President Volodymyr Zelensky zegt dat naast de dode ook meer dan veertig gewonden zijn gevallen.
10 uur geleden