Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël zegt zeshonderd doelen in Iran te hebben aangevallen

Israël zegt zeshonderd doelen in Iran te hebben aangevallen

JERUZALEM (ANP/DPA) - Israël heeft tot nu toe meer dan zeshonderd doelen aangevallen in Iran, meldt het Israëlische leger. Het zou gaan om ruim twintig locaties die gelinkt waren aan Iraanse militaire leiders, zeker 150 raketlanceerinstallaties en meer dan tweehonderd luchtafweersystemen.

Israël begon zaterdag, samen met de Verenigde Staten, met luchtaanvallen op Iran. Het Israëlische leger claimde onder meer verantwoordelijk te zijn voor de "precisieaanval" waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood.

Later begon Israël ook met aanvallen op Libanon. Irans bondgenoot Hezbollah had vanaf daar raketten afgevuurd op Israël. Het Israëlische leger zegt in dat land nu meer dan dertig doelen te hebben aangevallen.

Reservisten

Israël heeft inmiddels al meer dan 11.000 reservisten opgeroepen om het leger te versterken in de strijd met Iran en Hezbollah.

De VS zeiden eerder al meer dan duizend doelen te hebben aangevallen in Iran. De Revolutionaire Garde meldt dat Iran als vergelding vijfhonderd doelen heeft aangevallen. Dat gaat om Amerikaanse militaire bases in het Midden-Oosten en doelen in Israël.

Meer uit Buitenland

Suriname en Venezuela versterken relatie tijdens bezoek Rodríguez

PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.

1 uur geleden
Trump staat stil bij 9/11: wereld zal nooit meer hetzelfde zijn

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.

2 uur geleden
Oud-presidenten herdenken slachtoffers 9/11 bij Ground Zero

NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.

4 uur geleden
Noorse prinses Astrid (94), zus van Harald, overleden

OSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.

4 uur geleden
Houthi's veroveren eiland in zeestraat Bab al-Mandeb

PERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.

5 uur geleden
Nepal schat kosten wederopbouw op 4,1 miljard euro

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.

6 uur geleden
Brussel keurt 6,1 miljard aan Oekraïne voor defensie goed

BRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.

6 uur geleden