
Israël zegt voorbereid te zijn op vergeldingsactie Iran
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël is voorbereid op eventuele aanvallen van Iran, zegt minister van Defensie Yoav Gallant. Teheran dreigt met vergeldingsacties nadat twee generaals zijn omgekomen bij een luchtaanval op het Iraanse consulaat in het Syrische Damascus. Iran houdt Israël verantwoordelijk, maar dat land heeft niet officieel bevestigd achter de aanval te zitten.
Gallant hield zondag hoog overleg met de legerleiding en de militaire inlichtingendiensten over de situatie. Na afloop liet hij weten dat het land voorbereid is op "elk scenario". Eerder deze week trok Israël al alle verloven voor gevechtstroepen in, mogelijk uit vrees voor vergeldingsacties.
Meerdere Iraanse leiders hebben gezegd dat Teheran zal reageren op de dood van de generaals en dat de vijanden van Iran "spijt" zullen krijgen. Ook de Verenigde Staten bereiden zich voor op een Iraanse aanval, zei een anonieme overheidsbeambte eerder tegen CNN.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken verwijt het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) partijdigheid en daarmee "een rol in deze onrechtvaardige oorlog". In een bericht op X haalt een woordvoerder van het Iraanse ministerie een CNN-interview van IAEA-topman Rafael Grossi aan. Daarin zegt Grossi dat er "geen bewijs is dat Iran systematisch werkt aan een nucleair wapen". Die uitspraak komt "te laat", vindt Iran.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt dat de aanval waarbij een ziekenhuis beschadigd raakte in Israël gericht was op commando- en inlichtingencentra van de krijgsmacht in de buurt. Het ziekenhuis werd "alleen blootgesteld aan de schokgolf", meldt staatspersbureau IRNA.
55 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Bij een Iraanse luchtaanval op een voorstad van Tel Aviv is een wijk geraakt waar veel internationale ambassades staan. Meerdere ambassades die gevestigd zijn in dezelfde toren melden dat hun gebouw niet geraakt is, maar dat er wel een inslag is geweest op enkele honderden meters afstand. De Nederlandse ambassade zit in het gebouw naast die toren.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft naar eigen zeggen de kernreactor in Arak in Iran aangevallen. Ook zijn aanvallen uitgevoerd op een locatie in Natanz waar volgens Israël kernwapens ontwikkeld zouden worden.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij Iraanse luchtaanvallen zijn in Israël ten minste 47 mensen gewond geraakt, meldt de ambulancedienst Magen David Adom (MDA). Drie van hen zijn er slecht aan toe, twee raakten matig gewond en de 42 anderen hebben minder ernstige verwondingen, veroorzaakt door een explosie of scherven. Ook raakten achttien mensen gewond toen ze naar een schuilplaats renden.
3 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - De toegang van medewerkers van de Amerikaanse ambassade in Qatar tot een belangrijke luchtmachtbasis in dat land is beperkt. Die maatregel wordt volgens de ambassade genomen "voor de zekerheid en in het licht van de aanhoudende vijandelijkheden in de regio".
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Donderdagochtend zijn op meerdere locaties in zuidelijk en centraal Israël "tientallen" raketten uit Iran ingeslagen, meldt het Israëlische leger. In onder meer Jeruzalem en Tel Aviv waren zware, aanhoudende explosies te horen. In verschillende delen van het land gingen de luchtalarmen af, terwijl het Israëlische leger waarschuwde voor naderende ballistische raketten.
4 uur geleden