Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël zegt Palestijnen duizenden doses coronavaccins toe

Israël zegt Palestijnen duizenden doses coronavaccins toe

TEL AVIV (ANP) - Israël stuurt 5000 doses van coronavaccins naar de Palestijnse Autoriteit. Die middelen zijn bedoeld om medisch personeel mee te vaccineren. De eerste lading wordt naar verwachting begin volgende week overhandigd, liet een woordvoerder van de Israëlische minister van Defensie weten.

Israël wordt wereldwijd gezien als koploper op vaccinatiegebied. Meer dan drie van de circa negen miljoen Israëliërs hebben in elk geval één van de twee coronaprikken gehad. De Palestijnen zijn op de bezette Westelijke Jordaanoever nog niet begonnen met vaccineren. Zij hebben volgens Israëlische media ook nog geen grote lading vaccins ontvangen.

De Palestijnse Autoriteit (PA) heeft Israël niet publiekelijk om vaccins gevraagd. Dat bestuursorgaan zegt dat het zelf afspraken heeft gemaakt met vaccinmakers, waaronder ook de producent van het Russische Spoetnik V. Israëlische functionarissen hebben ook betoogd dat de PA zelf verantwoordelijk is voor de gezondheidszorg in Palestijnse gebieden.

Vanuit de internationale gemeenschap wordt echter druk uitgeoefend op Israël om de Palestijnen toch te hulp te komen. Dergelijke oproepen kwamen onder meer van de Verenigde Naties, mensenrechtenorganisatie Amnesty International en de Jordaanse koning Abdullah.

Meer uit Buitenland

President Suriname vraagt vertrek 3 directieleden staatsbedrijven

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.

20 minuten geleden
Braziliaanse politici veroordeeld voor moord op gemeenteraadslid

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.

38 minuten geleden
VS laten verkoop Venezolaanse olie aan Cuba opnieuw toe

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".

1 uur geleden
Cuba schiet vier mensen op Amerikaanse speedboot dood

HAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.

1 uur geleden
Vooraanstaande Democraat Larry Summers stapt op bij Harvard

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.

2 uur geleden
IJsland vervroegt EU-referendum om spanningen noordpoolgebied

REYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.

2 uur geleden
Britse parlementsvoorzitter tipte politie vluchtgevaar Mandelson

LONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.

4 uur geleden