Israël zegt Palestijnen duizenden doses coronavaccins toe
TEL AVIV (ANP) - Israël stuurt 5000 doses van coronavaccins naar de Palestijnse Autoriteit. Die middelen zijn bedoeld om medisch personeel mee te vaccineren. De eerste lading wordt naar verwachting begin volgende week overhandigd, liet een woordvoerder van de Israëlische minister van Defensie weten.
Israël wordt wereldwijd gezien als koploper op vaccinatiegebied. Meer dan drie van de circa negen miljoen Israëliërs hebben in elk geval één van de twee coronaprikken gehad. De Palestijnen zijn op de bezette Westelijke Jordaanoever nog niet begonnen met vaccineren. Zij hebben volgens Israëlische media ook nog geen grote lading vaccins ontvangen.
De Palestijnse Autoriteit (PA) heeft Israël niet publiekelijk om vaccins gevraagd. Dat bestuursorgaan zegt dat het zelf afspraken heeft gemaakt met vaccinmakers, waaronder ook de producent van het Russische Spoetnik V. Israëlische functionarissen hebben ook betoogd dat de PA zelf verantwoordelijk is voor de gezondheidszorg in Palestijnse gebieden.
Vanuit de internationale gemeenschap wordt echter druk uitgeoefend op Israël om de Palestijnen toch te hulp te komen. Dergelijke oproepen kwamen onder meer van de Verenigde Naties, mensenrechtenorganisatie Amnesty International en de Jordaanse koning Abdullah.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
19 minuten geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.
19 minuten geledenUVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.
27 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.
57 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.
1 uur geledenNIINISALO (ANP/RTR) - Finland heeft honderden dronejammers aangeschaft. Die verstoren de navigatiesignalen van onbemande toestellen en worden opgesteld rond belangrijke infrastructuur, zoals militaire bases.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/DPA) - UNICEF ziet een alarmerende toename van pasgeborenen met ondergewicht in Gaza. In 2022, voordat de oorlog tussen Israël en Hamas begon, werden per maand gemiddeld 250 baby's van minder dan 2,5 kilo geboren. In de eerste helft van dit jaar waren dat er gemiddeld 300 en van juli tot en met september zelfs 460 per maand, ondanks een sterke daling van het totale aantal geboorten.
2 uur geleden