Israël zegt Palestijnen duizenden doses coronavaccins toe
TEL AVIV (ANP) - Israël stuurt 5000 doses van coronavaccins naar de Palestijnse Autoriteit. Die middelen zijn bedoeld om medisch personeel mee te vaccineren. De eerste lading wordt naar verwachting begin volgende week overhandigd, liet een woordvoerder van de Israëlische minister van Defensie weten.
Israël wordt wereldwijd gezien als koploper op vaccinatiegebied. Meer dan drie van de circa negen miljoen Israëliërs hebben in elk geval één van de twee coronaprikken gehad. De Palestijnen zijn op de bezette Westelijke Jordaanoever nog niet begonnen met vaccineren. Zij hebben volgens Israëlische media ook nog geen grote lading vaccins ontvangen.
De Palestijnse Autoriteit (PA) heeft Israël niet publiekelijk om vaccins gevraagd. Dat bestuursorgaan zegt dat het zelf afspraken heeft gemaakt met vaccinmakers, waaronder ook de producent van het Russische Spoetnik V. Israëlische functionarissen hebben ook betoogd dat de PA zelf verantwoordelijk is voor de gezondheidszorg in Palestijnse gebieden.
Vanuit de internationale gemeenschap wordt echter druk uitgeoefend op Israël om de Palestijnen toch te hulp te komen. Dergelijke oproepen kwamen onder meer van de Verenigde Naties, mensenrechtenorganisatie Amnesty International en de Jordaanse koning Abdullah.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
41 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
6 uur geleden