Israël zegt nieuwe lijst met gijzelaars te hebben ontvangen
TEL AVIV (ANP) - Israël zegt een lijst te hebben ontvangen met gijzelaars in de Gazastrook die maandag moeten vrijkomen. Het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zegt volgens The Times of Israel dat het document wordt "geëvalueerd" en dat nog een "discussie" gaande is over de lijst.
De nieuwssite schrijft dat niet duidelijk is waar de discussies precies over gaan en of Israël een probleem heeft met de lijst. Er staan naar verluidt de namen op van elf ontvoerde mensen. De vrijlating van de Israëlische gijzelaars is onderdeel van een gevangenenruil waar Israël en Hamas afspraken over hebben gemaakt.
Een functionaris uit Qatar zegt tegen persbureau Reuters dat zowel Israël als Hamas zorgen heeft aangedragen over de lijsten van Israëlische gijzelaars en Palestijnse gevangenen die maandag vrij moeten komen. Golfstaat Qatar treedt op als bemiddelaar en is nog in overleg met de strijdende partijen om problemen op te lossen en te voorkomen dat vertraging optreedt.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Begoña Gómez, de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, is officieel in staat van beschuldiging gesteld voor verschillende corruptiemisdrijven. Dit na een jarenlang strafrechtelijk onderzoek naar Gómez in haar rol als programmadirecteur aan de Madrileense universiteit Complutense. Die aanstelling kreeg ze in 2020, nadat Sánchez in 2018 premier was geworden.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de Atlantische kust in Frankrijk zijn afgelopen winter meer dan 45.000 aangespoelde papegaaiduikers geteld, meldt de Franse vogelbescherming (LPO). Een groot deel van de vogels werd dood aangetroffen. De LPO denkt dat het om slechts "een heel klein deel" van het totale aantal dode dieren gaat, schrijft het Franse medium Ici.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran "heel, heel graag" een deal zou willen sluiten met de Verenigde Staten. Een vertegenwoordiger van Teheran zou deze ochtend hebben gebeld om aan te dringen op een snelle overeenkomst. Iran heeft dat niet bevestigd.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.
5 uur geleden