Israël zegt nieuwe aanwezigheid Iran in Syrië niet toe te staan
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de nieuwe machthebbers in Syrië gewaarschuwd dat hij een nieuwe Iraanse aanwezigheid in het buurland niet zal toestaan. Hij zei in een video dat de rebellen een "zware prijs" zullen betalen als ze net als het vorige regime besluiten om Teheran vrij spel te geven.
"Als dit regime toestaat dat Iran zich opnieuw vestigt in Syrië, de verplaatsing van Iraanse wapens aan Hezbollah goedkeurt of als het ons aanvalt, zullen wij krachtig reageren", aldus Netanyahu. "Wat het vorige regime is overkomen zal dan ook bij dit regime gebeuren."
Iran was een belangrijke bondgenoot van de Syrische dictator Bashar al-Assad, die afgelopen weekend het land ontvluchtte na de opmars van de rebellen. Teheran had veel leden van de Revolutionaire Garde in Syrië gestationeerd en gebruikte het land om Hezbollah te bevoorraden, ook een bondgenoot van Assad. Nu Hezbollah sterk verzwakt is door de oorlog met Israël, was die Libanese beweging niet in staat om Assad te helpen in de strijd met de rebellen.
Meer uit Buitenland
SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, geeft de Verenigde Staten de schuld van het mislukken van de vredesbesprekingen in Pakistan. Dat zei hij na zijn aankomst in Rusland, waar hij de Russische president Vladimir Poetin ontmoet.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 37-jarige man opgepakt, die te maken zou hebben met een reeks aanslagen op verschillende Joodse locaties in Londen. De afgelopen maand zijn in totaal 26 mensen gearresteerd vanwege het onderzoek naar brandstichting en andere aanvallen in de Britse hoofdstad.
6 uur geledenODESA (ANP/RTR) - Elf mensen zijn gewond geraakt door een Russische droneaanval op de zuidelijke Oekraïense stad Odesa, meldden Oekraïense functionarissen. De aanvallen waren het zwaarst in het centrum van de stad, waarbij onder meer huizen, een hotel en andere voorzieningen werden beschadigd.
7 uur geledenVIRGINIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse zangeres Nedra Talley Ross is op 80-jarige leeftijd overleden. "Ze lag veilig in haar eigen bed thuis, omringd door haar familie, wetende dat ze geliefd was", schreef haar dochter in een bericht op Facebook. Talley Ross was het laatst levende lid van meidengroep The Ronettes.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.
10 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.
10 uur geleden