Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël zegt nieuwe aanwezigheid Iran in Syrië niet toe te staan

Israël zegt nieuwe aanwezigheid Iran in Syrië niet toe te staan

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de nieuwe machthebbers in Syrië gewaarschuwd dat hij een nieuwe Iraanse aanwezigheid in het buurland niet zal toestaan. Hij zei in een video dat de rebellen een "zware prijs" zullen betalen als ze net als het vorige regime besluiten om Teheran vrij spel te geven.

"Als dit regime toestaat dat Iran zich opnieuw vestigt in Syrië, de verplaatsing van Iraanse wapens aan Hezbollah goedkeurt of als het ons aanvalt, zullen wij krachtig reageren", aldus Netanyahu. "Wat het vorige regime is overkomen zal dan ook bij dit regime gebeuren."

Iran was een belangrijke bondgenoot van de Syrische dictator Bashar al-Assad, die afgelopen weekend het land ontvluchtte na de opmars van de rebellen. Teheran had veel leden van de Revolutionaire Garde in Syrië gestationeerd en gebruikte het land om Hezbollah te bevoorraden, ook een bondgenoot van Assad. Nu Hezbollah sterk verzwakt is door de oorlog met Israël, was die Libanese beweging niet in staat om Assad te helpen in de strijd met de rebellen.

Meer uit Buitenland

Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.

45 minuten geleden
Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

1 uur geleden
Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

1 uur geleden
Rutte belt Erdogan over Iran-conflict en bewaken NAVO-zuidflank

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.

1 uur geleden
Qatar schiet twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.

2 uur geleden
Trump over oorlog met Iran: grote golf moet nog komen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn krijgsmacht Iran aan het raken is, maar "nog niet eens hard". De "grote golf" moet nog komen, aldus Trump tegen CNN. "Die grote komt snel."

2 uur geleden
Israël zegt zeshonderd doelen in Iran te hebben aangevallen

JERUZALEM (ANP/DPA) - Israël heeft tot nu toe meer dan zeshonderd doelen aangevallen in Iran, meldt het Israëlische leger. Het zou gaan om ruim twintig locaties die gelinkt waren aan Iraanse militaire leiders, zeker 150 raketlanceerinstallaties en meer dan tweehonderd luchtafweersystemen.

3 uur geleden