
Israël zegt nieuwe aanwezigheid Iran in Syrië niet toe te staan
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de nieuwe machthebbers in Syrië gewaarschuwd dat hij een nieuwe Iraanse aanwezigheid in het buurland niet zal toestaan. Hij zei in een video dat de rebellen een "zware prijs" zullen betalen als ze net als het vorige regime besluiten om Teheran vrij spel te geven.
"Als dit regime toestaat dat Iran zich opnieuw vestigt in Syrië, de verplaatsing van Iraanse wapens aan Hezbollah goedkeurt of als het ons aanvalt, zullen wij krachtig reageren", aldus Netanyahu. "Wat het vorige regime is overkomen zal dan ook bij dit regime gebeuren."
Iran was een belangrijke bondgenoot van de Syrische dictator Bashar al-Assad, die afgelopen weekend het land ontvluchtte na de opmars van de rebellen. Teheran had veel leden van de Revolutionaire Garde in Syrië gestationeerd en gebruikte het land om Hezbollah te bevoorraden, ook een bondgenoot van Assad. Nu Hezbollah sterk verzwakt is door de oorlog met Israël, was die Libanese beweging niet in staat om Assad te helpen in de strijd met de rebellen.
Meer uit Buitenland
PRETORIA (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa is van plan om op 21 mei in Washington gesprekken te voeren met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump, zo laat zijn kantoor weten. Hij hoopt zo een diplomatieke ruzie tussen de twee landen te sussen.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin gaat niet naar Turkije voor onderhandelingen met Oekraïne. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky had gezegd dat hij persoonlijk met Poetin wilde praten, maar de president behoort niet tot de delegatie die donderdag naar Istanbul afreist.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is niet van plan om donderdag naar Turkije af te reizen voor gesprekken met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky. Dat schrijft de onafhankelijke krant The Moscow Times op basis van anonieme bronnen rond het Kremlin.
7 uur geledenAMMAN (ANP) - Jordanië heeft vier kankerpatiënten en twaalf van hun familieleden uit de Gazastrook geëvacueerd voor een behandeling, meldt staatspersbureau Petra. Het betreft de tweede groep kinderen uit het door oorlog verwoeste gebied, die wordt opgevangen. In februari kondigde de Jordaanse koning Abdullah, toen op bezoek in het Witte Huis, aan om voor in totaal tweeduizend zieke kinderen uit Gaza een medische behandeling te faciliteren.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky weet nog steeds niet wie donderdag namens Rusland naar Turkije komt voor de geplande onderhandelingen met Oekraïne. Zelensky wil alleen meedoen aan de gesprekken als president Vladimir Poetin zelf komt, maar die heeft zijn aanwezigheid nog niet bevestigd.
8 uur geledenPAU (ANP/AFP) - De Franse premier François Bayrou ontkent dat hij al in de jaren negentig op de hoogte was van grootschalig misbruik op een katholieke school. Hij moest getuigen voor een parlementaire commissie over wat hij wist over het schandaal toen hij minister van Onderwijs was, van 1993 tot 1997.
10 uur geledenGRANADA (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring in Spanje en Portugal van twee weken geleden is ontstaan in een onderstation in de zuidelijke stad Granada, meldt de Spaanse minister van Energie Sara Aagesen. Het is nog altijd niet duidelijk wat de oorzaak was van de stroomuitval.
12 uur geleden