Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël zegt nieuwe aanwezigheid Iran in Syrië niet toe te staan

Israël zegt nieuwe aanwezigheid Iran in Syrië niet toe te staan

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de nieuwe machthebbers in Syrië gewaarschuwd dat hij een nieuwe Iraanse aanwezigheid in het buurland niet zal toestaan. Hij zei in een video dat de rebellen een "zware prijs" zullen betalen als ze net als het vorige regime besluiten om Teheran vrij spel te geven.

"Als dit regime toestaat dat Iran zich opnieuw vestigt in Syrië, de verplaatsing van Iraanse wapens aan Hezbollah goedkeurt of als het ons aanvalt, zullen wij krachtig reageren", aldus Netanyahu. "Wat het vorige regime is overkomen zal dan ook bij dit regime gebeuren."

Iran was een belangrijke bondgenoot van de Syrische dictator Bashar al-Assad, die afgelopen weekend het land ontvluchtte na de opmars van de rebellen. Teheran had veel leden van de Revolutionaire Garde in Syrië gestationeerd en gebruikte het land om Hezbollah te bevoorraden, ook een bondgenoot van Assad. Nu Hezbollah sterk verzwakt is door de oorlog met Israël, was die Libanese beweging niet in staat om Assad te helpen in de strijd met de rebellen.

Meer uit Buitenland

Pakistan: staakt-het-vuren Iran en VS onmiddellijk van kracht

ISLAMABAD (ANP) - Het tijdelijke staakt-het-vuren tussen Iran, de Verenigde Staten en "hun bondgenoten" gaat onmiddellijk in. Dat meldt de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif op X. Het bestand geldt volgens hem overal, ook in Libanon.

1 uur geleden
Deel Democraten VS roept op tot afzetten Trump via 25e amendement

WASHINGTON (ANP/DPA) - Verschillende Democratische congresleden hebben in de VS opgeroepen het 25e amendement in te roepen. Daarmee kan een president worden afgezet als de vicepresident en een meerderheid van het kabinet vinden dat hij ongeschikt is. De Democraten noemen de harde dreigementen van president Donald Trump aan het adres van Iran als aanleiding.

6 uur geleden
Bemiddelaar Pakistan vraagt Iran en VS om wapenstilstand

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaar Pakistan heeft de Verenigde Staten en Iran gevraagd om een wapenstilstand van twee weken. Het land verzoekt Iran de Straat van Hormuz die periode te openen en vraagt aan de Amerikaanse president Trump om de deadline voor een akkoord te verlengen.

7 uur geleden
VN-onderzoek: blauwhelmen Libanon gedood door Israël én Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.

7 uur geleden
Starmer: Ye had nooit uitgenodigd moeten worden voor festival

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.

9 uur geleden
VN: uitvoer dreigement Trump is schending internationaal recht

GENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.

9 uur geleden
Duizenden bewijzen Surinaamse ex-president Santokhi laatste eer

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.

10 uur geleden