Israël zegt legitimiteit ICJ-zaak over bezetting niet te erkennen
TEL AVIV (ANP) - Israël erkent de legitimiteit van de zaak bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) over de legaliteit van de Israëlische bezetting van Palestijnse gebieden niet, meldt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu via zijn account op X. Volgens Israël is de zaak bedoeld om "in te breken op het Israëlische recht op zelfverdediging".
Maandag werd de Palestijnse vertegenwoordiging gehoord tijdens de eerste zitting in de zaak. Volgens de Palestijnen is de Israëlische bezetting illegaal en is er sprake van annexatie van de Palestijnse gebieden. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties vroeg in 2022 om advies van het ICJ over de kwestie.
Netanyahu stelt dat de zaak "een Palestijnse poging is om zonder onderhandelingen een diplomatiek resultaat af te dwingen". Onlangs sprak de regering van Netanyahu zich uit tegen een eenzijdige erkenning van een Palestijnse staat. De wereldwijde roep om een tweestatenoplossing groeit. Ook de Verenigde Staten, een trouwe bondgenoot van Israël, pleiten voor een Palestijnse staat.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
11 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
11 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
11 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
12 uur geleden