Israël zegt legitimiteit ICJ-zaak over bezetting niet te erkennen
TEL AVIV (ANP) - Israël erkent de legitimiteit van de zaak bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) over de legaliteit van de Israëlische bezetting van Palestijnse gebieden niet, meldt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu via zijn account op X. Volgens Israël is de zaak bedoeld om "in te breken op het Israëlische recht op zelfverdediging".
Maandag werd de Palestijnse vertegenwoordiging gehoord tijdens de eerste zitting in de zaak. Volgens de Palestijnen is de Israëlische bezetting illegaal en is er sprake van annexatie van de Palestijnse gebieden. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties vroeg in 2022 om advies van het ICJ over de kwestie.
Netanyahu stelt dat de zaak "een Palestijnse poging is om zonder onderhandelingen een diplomatiek resultaat af te dwingen". Onlangs sprak de regering van Netanyahu zich uit tegen een eenzijdige erkenning van een Palestijnse staat. De wereldwijde roep om een tweestatenoplossing groeit. Ook de Verenigde Staten, een trouwe bondgenoot van Israël, pleiten voor een Palestijnse staat.
Meer uit Buitenland
COTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.
53 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
2 uur geledenKALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
5 uur geledenCOTONOU (ANP/AFP/RTR) - Militairen in het West-Afrikaanse Benin hebben op de staatstelevisie gezegd dat ze president Patrice Talon hebben afgezet. De 67-jarige zakenman en politicus Talon werd in 2016 tot president gekozen. Hij zou in april volgend jaar afstand doen van de macht. Volgens ministers is de poging tot staatsgreep mislukt.
6 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Het gevaar van de bosbranden in het zuidoosten van Australië is volgens de autoriteiten afgenomen. De brandweer liet weten dat de bosbranden niet langer een gevaar zijn voor bewoners.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin verwelkomt een nieuwe 'nationale veiligheidsstrategie' van de Amerikaanse regering. Die werd afgelopen week gepresenteerd om het buitenlandbeleid op af te stemmen. Rusland wordt er niet meer in genoemd als directe dreiging en dat is volgens het Kremlin een positieve stap.
7 uur geleden