Israël zegt legitimiteit ICJ-zaak over bezetting niet te erkennen
TEL AVIV (ANP) - Israël erkent de legitimiteit van de zaak bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) over de legaliteit van de Israëlische bezetting van Palestijnse gebieden niet, meldt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu via zijn account op X. Volgens Israël is de zaak bedoeld om "in te breken op het Israëlische recht op zelfverdediging".
Maandag werd de Palestijnse vertegenwoordiging gehoord tijdens de eerste zitting in de zaak. Volgens de Palestijnen is de Israëlische bezetting illegaal en is er sprake van annexatie van de Palestijnse gebieden. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties vroeg in 2022 om advies van het ICJ over de kwestie.
Netanyahu stelt dat de zaak "een Palestijnse poging is om zonder onderhandelingen een diplomatiek resultaat af te dwingen". Onlangs sprak de regering van Netanyahu zich uit tegen een eenzijdige erkenning van een Palestijnse staat. De wereldwijde roep om een tweestatenoplossing groeit. Ook de Verenigde Staten, een trouwe bondgenoot van Israël, pleiten voor een Palestijnse staat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
1 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
5 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
5 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
7 uur geleden