Israël zegt legitimiteit ICJ-zaak over bezetting niet te erkennen
TEL AVIV (ANP) - Israël erkent de legitimiteit van de zaak bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) over de legaliteit van de Israëlische bezetting van Palestijnse gebieden niet, meldt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu via zijn account op X. Volgens Israël is de zaak bedoeld om "in te breken op het Israëlische recht op zelfverdediging".
Maandag werd de Palestijnse vertegenwoordiging gehoord tijdens de eerste zitting in de zaak. Volgens de Palestijnen is de Israëlische bezetting illegaal en is er sprake van annexatie van de Palestijnse gebieden. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties vroeg in 2022 om advies van het ICJ over de kwestie.
Netanyahu stelt dat de zaak "een Palestijnse poging is om zonder onderhandelingen een diplomatiek resultaat af te dwingen". Onlangs sprak de regering van Netanyahu zich uit tegen een eenzijdige erkenning van een Palestijnse staat. De wereldwijde roep om een tweestatenoplossing groeit. Ook de Verenigde Staten, een trouwe bondgenoot van Israël, pleiten voor een Palestijnse staat.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
9 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
48 minuten geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
5 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
5 uur geleden