Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël zegt hoe dan ook door te gaan met grondoperatie Rafah

Israël zegt hoe dan ook door te gaan met grondoperatie Rafah

TEL AVIV (ANP/AFP) - Een mogelijk staakt-het-vuren in de oorlog tussen Israël en Hamas zal hoogstens uitstel betekenen voor een grondinvasie van de zuidelijke stad Rafah in Gaza. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zondag. In Rafah verblijven inmiddels naar schatting 1,5 miljoen Palestijnen, in overgrote meerderheid ontheemden.

Vertegenwoordigers van de Egyptische, Qatarese en Amerikaanse regering voeren in de Qatarese hoofdstad Doha gesprekken die ook werden bijgewoond door Israëlische en Hamas-vertegenwoordigers,. Doel van de gesprekken is een wapenstilstand te bewerkstelligen voordat de islamitische heilige maand Ramadan op 10 maart begint.

De Verenigde Staten, Israëls voornaamste bondgenoot, zeiden zondag dat de gesprekken "een akkoord" hebben opgeleverd in de richting van een staakt-het-vuren en de vrijlating van gijzelaars en gevangenen. Een Hamas-vertegenwoordiger zei echter dat de groep pas akkoord gaat als de Israëlische strijdkrachten zich terugtrekken uit Gaza.

Netanyahu zei dat de al weken terug aangekondigde militaire operatie in Rafah, aan de zuidelijke grens van Gaza met Egypte, Israël dicht bij een "totale overwinning" op Hamas zal brengen. "Als we een deal hebben, zal die aanval wat worden uitgesteld, maar het zal gebeuren", zei hij over de dreigende grondinvasie. En: "Als we geen deal hebben, doen we het toch."

Meer uit Buitenland

Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

2 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

2 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

2 uur geleden
Trump: oorlog snel voorbij want er is niks meer aan te vallen

ARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.

4 uur geleden
Regering VK geeft deel documenten rond benoeming Mandelson vrij

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

5 uur geleden
Aanvallen Iran gaan door zolang nodig, aldus Israëlische minister

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".

6 uur geleden
Poolse OM opent onderzoek naar banden Epstein met mensenhandel

POLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

6 uur geleden