Israël zegt Hezbollahcommandant Fuad Shukr gedood te hebben
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt Hezbollahcommandant Fuad Shukr gedood te hebben. Eerder dinsdagavond meldde de krijgsmacht al dat er een niet nader genoemde functionaris onder vuur genomen was in de Libanese hoofdstad Beiroet. Dit als vergelding voor de aanval op Majdal Shams waarbij twaalf tieners omkwamen.
De IDF beschouwt Shukr als de hoogste militaire commandant van Hezbollah. Hij zou daarom verantwoordelijk zijn voor alle aanvallen van die organisatie sinds Israël in oorlog raakte in Gaza. Bovendien was hij de "rechterhand van de secretaris-generaal van Hezbollah Hassan Nasrallah" en verantwoordelijk voor het meest geavanceerde wapentuig waar Hezbollah over beschikt.
Shukr heeft volgens de IDF sinds 1985 meerdere hoge posities bekleed bij Hezbollah. Vanuit die rol zou hij verantwoordelijk zijn geweest voor "de dood van talloze Israëli's en buitenlanders over een periode van jaren".
De krijgsmacht zegt Shukr uitgeschakeld te hebben met een "gerichte, op inlichtingen gebaseerde uitschakeling" met straaljagers.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.
3 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.
7 uur geledenKIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
11 uur geleden