Israël zegt Hamas-tunnels te laten vollopen met water
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël zegt meerdere tunnels van Hamas te hebben verwoest door ze te laten vollopen met water. De krijgsmacht spreekt van "nieuwe mogelijkheden om de ondergrondse terroristische infrastructuur uit te schakelen" door "grote hoeveelheden" in de tunnels te spuiten.
In december berichtten internationale media al dat Israël was begonnen om de methode te testen. Daar kwam kritiek op, omdat het laten overstromen van het gangenstelsel ook gevolgen kan hebben voor de grond en het drinkwater in de Gazastrook. Mensenrechtenorganisaties vrezen dat de leefomstandigheden in Gaza daardoor nog verder achteruitgaan.
Volgens Israël gebruikt Hamas de tunnels om ongezien te bewegen en om wapens te verplaatsen. Het gangenstelsel zou ook onder burgergebieden zijn geplaatst, zoals onder ziekenhuizen. De Palestijnse militante beweging en de ziekenhuizen in Gaza ontkennen dat. Hamas heeft gezegd dat een deel van de gijzelaars wordt vastgehouden in de tunnels.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.
8 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Heel Irak kampt volgens het ministerie van Elektriciteit met een stroomstoring. De oorzaak wordt nog onderzocht, verklaarde het ministerie woensdag. Delen van het land liggen onder vuur sinds de oorlog tussen Israël, de VS en Iran afgelopen zaterdag uitbrak.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De premier van Qatar, Mohammed bin Abdul Rahman al-Thani, beschuldigt Iran ervan "zijn buren te schaden en hen mee te slepen in een oorlog die niet de hunne is". Dat zei de premier in een telefoongesprek met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi. Qatar heeft sinds zaterdag meerdere Iraanse drones en raketten onderschept. Het gesprek was het eerste contact op hoog niveau sinds de aanvallen begonnen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland gaat twee krijgsgevangenen vrijlaten die zowel de Hongaarse als de Oekraïense nationaliteit hebben. Dat zei president Poetin woensdag na een ontmoeting met de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken in Moskou.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije trekt een omstreden wet in die de bescherming van klokkenluiders zou beperken, meldt premier Robert Fico. De wet werd afgelopen december vlak na de invoering al opgeschort, in afwachting van een uitspraak van het grondwettelijk hof over de inhoud. Fico zei zich nu te willen focussen op "wat we vandaag de dag belangrijk vinden". De klokkenluiderswet zou het onderhandelen met Brussel bemoeilijken over "olie-, gas- en elektriciteitsprijzen".
2 uur geleden