Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël zegt akkoord met VN over UNRWA op

Israël zegt akkoord met VN over UNRWA op

JERUZALEM (ANP) - Israël zegt het akkoord met de Verenigde Naties op om de hulporganisatie UNRWA in door Israël bezet gebied te laten opereren. Dat deelt het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken mee in een brief aan de voorzitter van de algemene vergadering van de Verenigde Naties, Philemon Yang.

Het akkoord ging in op 14 juni 1967. Het zal aflopen over drie maanden, zo staat in de brief.

De opzegging en de termijn van drie maanden vloeien voort uit een beslissing van de Knesset, het Israëlische parlement, op 28 oktober om UNRWA te verbieden. Reden daarvoor is dat de UNRWA zou zijn geïnfiltreerd door leden van Hamas. Het verbod betekent dat de hulporganisatie niet meer kan opereren op Israëlisch grondgebied of door Israël bezet gebied, waaronder de Westelijke Jordaanoever.

UNRWA speelde het afgelopen jaar een grote rol bij de hulpverlening in de Gazastrook, waar bijna de hele bevolking op de vlucht moest voor de oorlog. Voorman Philippe Lazzarini schreef op X dat het verbod op de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen "het lijden van de Palestijnse bevolking alleen maar zal verergeren". "Dit is niets anders dan een collectieve straf", aldus Lazzarini.

Meer uit Buitenland

Human Rights Watch beschuldigt Israël van nieuw oorlogsmisdrijf

BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.

1 uur geleden
Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

4 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

5 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

5 uur geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

8 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

10 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

11 uur geleden