Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël zegt akkoord met VN over UNRWA op

Israël zegt akkoord met VN over UNRWA op

JERUZALEM (ANP) - Israël zegt het akkoord met de Verenigde Naties op om de hulporganisatie UNRWA in door Israël bezet gebied te laten opereren. Dat deelt het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken mee in een brief aan de voorzitter van de algemene vergadering van de Verenigde Naties, Philemon Yang.

Het akkoord ging in op 14 juni 1967. Het zal aflopen over drie maanden, zo staat in de brief.

De opzegging en de termijn van drie maanden vloeien voort uit een beslissing van de Knesset, het Israëlische parlement, op 28 oktober om UNRWA te verbieden. Reden daarvoor is dat de UNRWA zou zijn geïnfiltreerd door leden van Hamas. Het verbod betekent dat de hulporganisatie niet meer kan opereren op Israëlisch grondgebied of door Israël bezet gebied, waaronder de Westelijke Jordaanoever.

UNRWA speelde het afgelopen jaar een grote rol bij de hulpverlening in de Gazastrook, waar bijna de hele bevolking op de vlucht moest voor de oorlog. Voorman Philippe Lazzarini schreef op X dat het verbod op de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen "het lijden van de Palestijnse bevolking alleen maar zal verergeren". "Dit is niets anders dan een collectieve straf", aldus Lazzarini.

Meer uit Buitenland

Frankrijk wil NAVO-oefening in Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.

26 minuten geleden
Israëlische premier accepteert uitnodiging voor vredesraad Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.

1 uur geleden
Oud-premier Zuid-Korea krijgt 23 jaar cel om noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.

1 uur geleden
Levenslang voor moord op Japanse oud-premier Abe

TOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.

2 uur geleden
Brazilië stelt xAI ultimatum rond naaktbeelden Grok

SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.

7 uur geleden
Dode bij treinongeluk Spaanse Gelida

GELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.

7 uur geleden
Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

10 uur geleden