Israël wil ruim 1300 huizen bouwen voor kolonisten op Westoever
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat 1355 huizen bouwen voor kolonisten op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever, zei het ministerie van Bouw zondag. "Aanbestedingen zijn gepubliceerd voor 1355 woningen in Judea en Samaria", aldus het ministerie, onder verwijzing naar de bijbelse namen die in Israël veel worden gebruikt voor de Westelijke Jordaanoever.
De aankondiging van de bouw van nieuwe huizen voor kolonisten volgt op de toestemming die de Israëlische regering vorige week verleende aan 4000 Palestijnen om zich in te schrijven als inwoners van de Westelijke Jordaanoever. Het was voor het eerst in twaalf jaar dat Israël dit op de Westoever toestond.
De huizen voor Israëlische kolonisten worden gebouwd in zeven nederzettingen, aldus het ministerie. Ze staan los van de 2000 woningen op de Westoever die het Israëlische ministerie van Defensie in augustus aankondigde. Definitieve toestemming voor de bouw daarvan volgt komende week.
Naftali Bennett
Israël bezet de Westelijke Jordaanoever al sinds het einde van de Zesdaagse Oorlog met Egypte, Jordanië en Syrië in 1967. De Verenigde Naties hebben de nederzettingen op de Westoever, waar naar schatting 470.000 Israëliërs wonen, meermaals veroordeeld als "flagrante schendingen van het internationale recht".
De Israëlische premier Naftali Bennett, voorheen het hoofd van een lobbygroep voor kolonisten, is tegen de vestiging van een Palestijnse staat en heeft formele gesprekken met Palestijnse tijdens zijn ambtstermijn uitgesloten.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.
24 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.
46 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.
1 uur geledenRAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.
1 uur geleden