Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël wil reageren op Iran zonder nieuwe oorlog te veroorzaken

Israël wil reageren op Iran zonder nieuwe oorlog te veroorzaken

TEL AVIV (ANP) - Het Israëlische oorlogskabinet onder leiding van premier Benjamin Netanyahu plant een vergeldingsactie op Iran, maar een die geen nieuwe regionale oorlog zal veroorzaken. Dat meldt het Israëlische nieuwskanaal Channel 12 na afloop van een bijeenkomst maandagmiddag, waar het kabinet zich beraadde over een gepaste reactie na de Iraanse aanval in de nacht van zaterdag op zondag.

Volgens de berichtgeving is er gesproken over meerdere opties, die elk een "pijnlijke vergeldingsactie" richting Iran inhouden. Er zou ook gezocht worden naar een reactie die wel de steun krijgt van de Verenigde Staten.

Volgens een functionaris die de Amerikaanse krant The Washington Post heeft gesproken, heeft Netanyahu aan het leger gevraagd een aantal scenario's voor aanvallen te presenteren waarmee Israël een signaal zou sturen aan Iran, maar geen dodelijke slachtoffers zou veroorzaken.

Volgens dezelfde bron zou het kunnen gaan om een cyberaanval of een aanval op een industriecomplex. "Iedereen is het erover eens dat Israël moet reageren", aldus de functionaris aan de Amerikaanse krant. "Hoe te reageren en wanneer te reageren, is de vraag."

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef: we begrijpen acties van de VS niet echt

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.

14 minuten geleden
VK gaat Oekraïense dronekennis nog meer aanspreken

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.

15 minuten geleden
Israël claimt dood kopstuk Iraans regime, Ali Larijani

TEHERAN (ANP/RTR) - Israël claimt opnieuw een kopstuk te hebben gedood van het Iraanse regime. Het gaat volgens minister van Defensie Katz om Ali Larijani, de secretaris van de Iraanse veiligheidsraad.

16 minuten geleden
Ongekend hoog aantal ontheemden op bezette Westoever volgens VN

GENÈVE (ANP/AFP) - Op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever zijn in een jaar tijd 36.000 Palestijnen ontheemd geraakt, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Dit is volgens het bureau een massale verdrijving van mensen zoals die in het gebied nog niet eerder is gezien. Het mensenrechtenbureau ziet hier mogelijke etnische zuiveringen in.

48 minuten geleden
Media: Israël voert aanval uit op Iraans kopstuk Larijani

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft een nachtelijke aanval uitgevoerd die was gericht tegen Ali Larijani, een hoge veiligheidsfunctionaris en een van de kopstukken van het Iraanse regime. Dat zeggen Israëlische functionarissen tegen nieuwssite Times of Israel.

1 uur geleden
Trump denkt niet dat Israël nucleaire wapens inzet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt niet dat Israël kernwapens inzet tegen Iran. Trump werd gevraagd of Israël de oorlog verder zou kunnen escaleren met nucleaire wapens. "Israël zou dat niet doen, Israël zou dat nooit doen", zei Trump.

1 uur geleden
Tientallen lichamen uit puin getroffen ziekenhuis Kabul gehaald

KABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.

1 uur geleden