Israël wil nationale begroting aanpassen vanwege oorlog met Hamas
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische nationale begroting van 2023-2024 is "niet meer relevant", vindt minister van Financiën Bezalel Smotrich. Hij zegt in een interview op de radio de begroting te willen aanpassen vanwege de oorlog met Hamas.
Smotrich schat dat de directe kosten van de oorlog voor Israël een miljard shekel per dag bedragen (230 miljoen euro). De totale Israëlische begroting van 2023 bedroeg 484 miljard shekel. Volgens Smotrich is het nog onduidelijk hoe groot de indirecte kosten zijn. Door de mobilisatie van 300.000 reservisten zijn bijvoorbeeld veel werkkrachten uit andere sectoren getrokken.
Smotrich reageerde ook op de inschatting van de internationale kredietbeoordelaar S&P, die dinsdag de economische vooruitzichten van Israël bijstelde van "stabiel" naar "negatief". Hij vond dat "alarmistisch" en verwacht geen grote financiële problemen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.
3 minuten geledenNUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.
4 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.
39 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.
53 minuten geledenHAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.
57 minuten geledenBERN (ANP) - De planeet Mars had ongeveer drie miljard jaar geleden waarschijnlijk een grote oceaan. Die bedekte mogelijk ongeveer de helft van het oppervlak. Onderzoekers van de universiteiten van Bern in Zwitserland en Padua in Italië hebben dat berekend.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - De NAVO moet gezamenlijk zorgen dat Groenland en het poolgebied veilig zijn tegen rivalen als Rusland en China, zegt NAVO-chef Mark Rutte. Daarover zijn de NAVO-landen, inclusief de Verenigde Staten, het volgens hem eens. Het bondgenootschap werkt daarom aan "de volgende stappen" om de veiligheid van het Hoge Noorden te versterken, volgens ingewijden mogelijk in de vorm van een nieuwe militaire missie daar.
2 uur geleden