Israël wil nationale begroting aanpassen vanwege oorlog met Hamas
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische nationale begroting van 2023-2024 is "niet meer relevant", vindt minister van Financiën Bezalel Smotrich. Hij zegt in een interview op de radio de begroting te willen aanpassen vanwege de oorlog met Hamas.
Smotrich schat dat de directe kosten van de oorlog voor Israël een miljard shekel per dag bedragen (230 miljoen euro). De totale Israëlische begroting van 2023 bedroeg 484 miljard shekel. Volgens Smotrich is het nog onduidelijk hoe groot de indirecte kosten zijn. Door de mobilisatie van 300.000 reservisten zijn bijvoorbeeld veel werkkrachten uit andere sectoren getrokken.
Smotrich reageerde ook op de inschatting van de internationale kredietbeoordelaar S&P, die dinsdag de economische vooruitzichten van Israël bijstelde van "stabiel" naar "negatief". Hij vond dat "alarmistisch" en verwacht geen grote financiële problemen.
Meer uit Buitenland
CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
6 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
6 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
6 uur geleden