Israël wil nationale begroting aanpassen vanwege oorlog met Hamas
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische nationale begroting van 2023-2024 is "niet meer relevant", vindt minister van Financiën Bezalel Smotrich. Hij zegt in een interview op de radio de begroting te willen aanpassen vanwege de oorlog met Hamas.
Smotrich schat dat de directe kosten van de oorlog voor Israël een miljard shekel per dag bedragen (230 miljoen euro). De totale Israëlische begroting van 2023 bedroeg 484 miljard shekel. Volgens Smotrich is het nog onduidelijk hoe groot de indirecte kosten zijn. Door de mobilisatie van 300.000 reservisten zijn bijvoorbeeld veel werkkrachten uit andere sectoren getrokken.
Smotrich reageerde ook op de inschatting van de internationale kredietbeoordelaar S&P, die dinsdag de economische vooruitzichten van Israël bijstelde van "stabiel" naar "negatief". Hij vond dat "alarmistisch" en verwacht geen grote financiële problemen.
Meer uit Buitenland
VILNIUS (ANP) - De NAVO roept de parlementen van NAVO-landen op te helpen regels te versoepelen die de wapenindustrie in de weg zouden zitten om meer te maken. "Jullie kunnen ons echt helpen om af te komen van alle obstakels" voor het opvoeren van de productie en samenwerking tussen industrieën, hield de plaatsvervanger van NAVO-topman Mark Rutte hen maandag voor.
31 minuten geledenJEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de Russische suggestie weerlegd om een referendum te houden over EU-toetreding. Dat zegt de Armeense leider in een video op Facebook. De Russische president Vladimir Poetin oefende afgelopen week druk uit op het land om een referendum uit te schrijven. Dit om groeiende onvrede binnen het Kremlin over de toenadering die Armenië lijkt te zoeken tot de Europese Unie.
32 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
3 uur geledenGENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.
4 uur geleden