Israël wil na incident betere coördinatie van noodhulp
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël wil samenwerken met internationale organisaties om de coördinatie van de noodhulp die de Gazastrook binnenkomt te verbeteren. Dinsdag kwamen zeven hulpverleners om door een Israëlische beschieting op een humanitair konvooi. Israël wil voorkomen dat dit soort incidenten vaker gebeurt.
Israël erkende verantwoordelijk te zijn voor de aanval en spreekt van een "tragisch incident". Defensieminister Yoav Gallant wil daarom een "situation room" openen om samen met internationale groepen toe te zien op de distributie van noodhulp.
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zei tijdens een bezoek in Parijs dat de coördinatie van noodhulp al lang een probleem is. Hij vindt bovendien dat Israël te weinig doet om humanitaire hulp toe te laten tot Gaza.
Zijn Franse collega Stéphane Séjourné veroordeelde de Israëlische aanval. "Het beschermen van humanitair personeel is een morele en juridische verplichting waar iedereen zich aan moet houden."
Meer uit Buitenland
MEKELE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk waarschuwt voor escalerende gevechten in de Tigray-regio in Ethiopië. Daar woedde tussen 2020 en 2022 een gewelddadige burgeroorlog tussen het regeringsleger en lokale rebellengroepen. Sinds eind januari zijn de gevechten weer geïntensiveerd. "De situatie blijft zeer instabiel en we vrezen dat deze verder zal verslechteren", aldus Türk.
23 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron wil Europese partners betrekken bij een hervatting van de dialoog met de Russische president Vladimir Poetin. Macron heeft afgelopen week een gezant, Emmanuel Bonne, naar Moskou gestuurd. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zei toen dat Poetin gereed is voor een gesprek met Macron.
33 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Onafhankelijkheid van Amerikaans defensiematerieel moet de strategische prioriteit van de EU zijn, zei Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) dinsdag in het Europees Parlement. "We moeten ervoor zorgen dat we onze eigen Europese middelen hebben", zei hij. De Europese defensieproductie moet daartoe met spoed worden versterkt. "Onze defensie-industrie moet nu deze historische uitdaging aangaan. De productielijnen moeten worden versneld. Men moet produceren, produceren, produceren."
53 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Ruim 4500 vermeende jihadisten zijn de afgelopen tijd van Syrië overgebracht naar Irak. Dat gebeurde in het kader van de Amerikaanse operatie om gevangenen te verplaatsen, meldt een Iraakse functionaris aan persbureau AFP.
1 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Afgelopen week zijn zes doden aangetroffen in bergen ten noorden van de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Het onderzoek heeft nog niet duidelijk kunnen maken wat er precies gebeurd is en rond de macabere vondsten doen inmiddels veel verhalen de ronde.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran waarschuwt voor "destructieve" invloed op de onderhandelingen met de Verenigde Staten over het Iraanse nucleaire programma, meldt woordvoerder Esmaeil Baqaei. De VS moeten "onafhankelijk van buitenlandse druk" handelen, is de boodschap. "Met name van Israëlische druk, die de belangen van de regio en zelfs van de VS negeert."
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Er is nog geen datum gekozen voor de volgende ronde van het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne. Dat meldde het Kremlin, dat daarbij aangaf dat nieuwe onderhandelingen waarschijnlijk spoedig plaatsvinden.
2 uur geleden