Israël wil na incident betere coördinatie van noodhulp
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël wil samenwerken met internationale organisaties om de coördinatie van de noodhulp die de Gazastrook binnenkomt te verbeteren. Dinsdag kwamen zeven hulpverleners om door een Israëlische beschieting op een humanitair konvooi. Israël wil voorkomen dat dit soort incidenten vaker gebeurt.
Israël erkende verantwoordelijk te zijn voor de aanval en spreekt van een "tragisch incident". Defensieminister Yoav Gallant wil daarom een "situation room" openen om samen met internationale groepen toe te zien op de distributie van noodhulp.
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zei tijdens een bezoek in Parijs dat de coördinatie van noodhulp al lang een probleem is. Hij vindt bovendien dat Israël te weinig doet om humanitaire hulp toe te laten tot Gaza.
Zijn Franse collega Stéphane Séjourné veroordeelde de Israëlische aanval. "Het beschermen van humanitair personeel is een morele en juridische verplichting waar iedereen zich aan moet houden."
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
6 uur geleden