Israël wil na afloop oorlog bufferzone in Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël wil na afloop van de oorlog met Hamas een bufferzone creëren aan de Palestijnse kant van de grens tussen Israël en de Gazastrook. Israëlische media schrijven dat premier Benjamin Netanyahu dat aan de Amerikaanse buitenlandminister Blinken heeft laten weten en volgens persbureau Reuters heeft Israël ook Arabische landen in de regio ingelicht over die plannen.
Volgens The Times of Israel zien de Verenigde Staten zo'n bufferzone niet zitten. Ze willen niet dat het grondgebied van de Palestijnen in Gaza na de oorlog beperkt wordt. Ook onder meer Jordanië, Egypte en de Verenigde Arabische Emiraten zijn tegen de Israëlische plannen.
De bedoeling van de bufferzone is dat Hamas of andere Palestijnse militante bewegingen minder makkelijk Israël kunnen binnendringen, zoals op 7 oktober gebeurde. Toen gingen duizenden Hamasstrijders Israël binnen om militairen en burgers te doden en te gijzelen. Daarna viel Israël de Gazastrook aan om Hamas uit te schakelen.
Israël heeft de berichten niet bevestigd dat het een bufferzone wil als de oorlog voorbij is. Het is ook niet duidelijk hoe breed de zone moet zijn.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Een gletsjerinstorting veroorzaakte seismische activiteit, wat de grote overstromingen in Nepal en Tibet tot gevolg had, aldus de Amerikaanse geologische dienst USGS.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft haar medeleven betuigd met de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in Nepal. Ook beloofde het land 500.000 dollar (bijna 429.000 euro) aan noodhulp, zo liet het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een militaire rechtbank zal vermoedelijk in juni 2028 beginnen met het berechten van het vermeende brein achter de aanslagen van 9/11. Dat melden diverse Amerikaanse media op basis van een uitspraak van een rechter.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft gezegd dat de regering-Trump momenteel geen open communicatiekanaal heeft met de Canadese regering, nadat het handelsoverleg tussen beide landen vorige week was vastgelopen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van de Europese Unie hebben bondgenoten gevraagd aan te schuiven bij het overleg waarmee ze traditioneel aan het politieke jaar beginnen. In ieder geval het Verenigd Koninkrijk, Canada en Noorwegen zijn volgens Brusselse bronnen uitgenodigd.
6 uur geledenMALIBU (ANP) - De Amerikaanse zangeres en actrice Miley Cyrus heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van countryzangeres Dolly Parton. De Amerikaanse overleed dinsdag op 80-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker. De 33-jarige Cyrus was de peetdochter van Parton.
7 uur geledenKATHMANDU (ANP) - Het dodental als gevolg van de overstromingen in Nepal is opgelopen tot zeker 157. Dat meldt de BBC op gezag van de Nepalese politie, na een update van de dienst op X. Eerder werd nog gesproken van circa honderd doden. Nog honderden mensen, onder wie veel toeristen, worden vermist. Mogelijk is ook een Nederlander vermist, al is dat nog niet bevestigd.
7 uur geleden