
Israël wil na afloop oorlog bufferzone in Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël wil na afloop van de oorlog met Hamas een bufferzone creëren aan de Palestijnse kant van de grens tussen Israël en de Gazastrook. Israëlische media schrijven dat premier Benjamin Netanyahu dat aan de Amerikaanse buitenlandminister Blinken heeft laten weten en volgens persbureau Reuters heeft Israël ook Arabische landen in de regio ingelicht over die plannen.
Volgens The Times of Israel zien de Verenigde Staten zo'n bufferzone niet zitten. Ze willen niet dat het grondgebied van de Palestijnen in Gaza na de oorlog beperkt wordt. Ook onder meer Jordanië, Egypte en de Verenigde Arabische Emiraten zijn tegen de Israëlische plannen.
De bedoeling van de bufferzone is dat Hamas of andere Palestijnse militante bewegingen minder makkelijk Israël kunnen binnendringen, zoals op 7 oktober gebeurde. Toen gingen duizenden Hamasstrijders Israël binnen om militairen en burgers te doden en te gijzelen. Daarna viel Israël de Gazastrook aan om Hamas uit te schakelen.
Israël heeft de berichten niet bevestigd dat het een bufferzone wil als de oorlog voorbij is. Het is ook niet duidelijk hoe breed de zone moet zijn.
Meer uit Buitenland
ANCHORAGE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Alaska voor zijn ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump landde vrijdagavond op de luchtmachtbasis in Anchorage waar de top plaatsvindt.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin wordt bij aankomst voor de top in Alaska van het vliegtuig gehaald door zijn Amerikaanse gastheer, zegt het Kremlin. Donald Trump zou Poetin op het vliegveld verwelkomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse hoofdstad Washington heeft de regering-Trump aangeklaagd na het sturen van de Nationale Garde. De stad noemt de overname van de controle over de politie illegaal.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump laat Oekraïne zelf beslissen over een ruil van grondgebied met Rusland. Hij zei dat tegen verslaggevers aan boord van het vliegtuig Air Force One, tijdens zijn vlucht naar Alaska voor overleg met de Russische president Vladimir Poetin.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA/AFP) - In Pakistan loopt het dodental snel op na moessonregens die in het noorden van het land overstromingen en aardverschuivingen hebben veroorzaakt. Volgens de autoriteiten zijn binnen 24 uur zeker 164 doden gevallen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat "antisemitische haat" streng wordt gestraft. Hij reageerde op het omzagen van een boom in een voorstad van Parijs die was geplant ter nagedachtenis aan een ontvoerde, gemartelde en vermoorde jongeman van Joods-Marokkaanse komaf, Ilan Halimi. Volgens Macron was het omzagen van de boom hetzelfde als Halimi nog een keer vermoorden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voor zijn gesprek met de Russische president Poetin in de Amerikaanse staat Alaska laat de Amerikaanse president Trump zich onder anderen begeleiden door zijn buitenlandminister Rubio, handelsminister Lutnick en minister van Financiën Bessent.
7 uur geleden