Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël wil maandag met VS praten over offensief Rafah

Israël wil maandag met VS praten over offensief Rafah

WASHINGTON (ANP/DPA) - Israël heeft de Verenigde Staten voorgesteld maandag in gesprek te gaan over het geplande offensief in Rafah, in het zuiden van de Gazastrook. Dat melden Amerikaanse functionarissen aan CNN.

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegde vorige week het bezoek van een delegatie aan Washington af, door de weigering van de VS een VN-resolutie te blokkeren waarin werd opgeroepen tot een staakt-het-vuren in Gaza. In plaats van een veto uit te spreken onthielden de VS zich van stemmen, waardoor de VN-Veiligheidsraad voor het eerst kon oproepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren.

Later in de week zei Netanyahu toch een delegatie naar Washington te sturen voor het Gazaberaad. Daarin zullen de twee landen spreken over een gepland Israëlisch offensief in Rafah. De VS willen uit angst voor een humanitaire ramp niet dat Israël dat offensief begint en zouden alternatieven willen bespreken.

In Rafah verblijven zo'n 1,5 miljoen Palestijnen, velen van hen zijn naar de grensstad gevlucht door de Israëlische aanvallen op de rest van de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Auto rijdt in op voetgangers en fietsers op Franse eiland Oléron

SAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR/AFP) - Een automobilist heeft op het Franse eiland Oléron meerdere voetgangers en fietsers aangereden, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez op X. Daarbij zijn volgens de Franse openbaar aanklager tien gewonden gevallen. Van de gewonden zijn er nog steeds twee levensgevaarlijk gewond.

2 minuten geleden
Poetin overweegt net als Trump kernwapens te testen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven naar de mogelijkheden te kijken om weer nucleaire wapentests voor kernbommen uit te voeren. Het land heeft die proeven met kernexplosies niet meer gedaan sinds de ineenstorting van de Sovjet-Unie in 1991.

1 uur geleden
Rutte tracht zorgen over terugtrekking VS uit Roemenië te sussen

BOEKAREST (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte probeert zorgen over de Amerikaanse terugtrekking uit Roemenië te sussen. Die doet niets af aan de Amerikaanse toewijding aan de verdediging van Europa, bezweert hij op bezoek in Roemenië. Of andere bondgenoten in het gat springen dat de Amerikanen achterlaten, wil hij niet zeggen.

2 uur geleden
Ex-president Bolivia mag van rechters gevangenis verlaten

LA PAZ (ANP/RTR/AFP) - De hoogste rechters van het Zuid-Amerikaanse Bolivia hebben de vrijlating bevolen van voormalig president Jeanine Añez. Het hooggerechtshof zette een streep door de tien jaar cel die de rechtse politica in 2022 had gekregen, onder meer voor een vermeend complot om rivaal en voorganger Evo Morales af te zetten.

2 uur geleden
Belgische veiligheidsdienst: Rusland vrijwel zeker achter drones

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische veiligheidsdiensten stellen dat Rusland zeer waarschijnlijk achter de recente drone-incidenten zit. Dat is woensdagochtend besproken op een voorbereidende vergadering van de Nationale Veiligheidsraad van donderdag, verneemt persagentschap Belga uit goede bron.

2 uur geleden
Negen doden bij grote vliegtuigcrash VS

LOUISVILLE (ANP/RTR) - Bij een dodelijke vliegtuigcrash bij de luchthaven van Louisville, Kentucky, zijn zeker negen mensen om het leven gekomen. Dat meldt burgemeester Craig Greenberg van de stad op X. Elf mensen raakten gewond.

3 uur geleden
Oekraïne wil snel af van Russische benaming muntgeld

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense centrale bank heeft bekendgemaakt dat het muntgeld dat al eeuwen kopeke heet, een Oekraïense naam krijgt: de sjah. Oekraïne wil af van de naam van de Oekraïense cent, kopeke, omdat die uit Rusland komt.

4 uur geleden