Israël wil in Qatar praten over wapenstilstand
TEL AVIV (ANP) - Het oorlogskabinet van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdagavond besloten om een delegatie naar Qatar te sturen om te praten over een nieuwe wapenstilstand in Gaza. Dat melden Israëlische media op basis van regeringsfunctionarissen. Wanneer de gesprekken plaatsvinden is niet bekend.
De afgelopen dagen werden in Parijs besprekingen gehouden over een wapenstilstand en de vrijlating van gijzelaars door Hamas. De bedoeling is die gesprekken voort te zetten in Qatar. Het oorlogskabinet werd zaterdagavond bijgepraat door het hoofd van de Mossad, die de Israëlische delegatie naar Parijs leidde.
Een eerste wapenstilstand van een week eind november leidde tot de vrijlating van meer dan honderd gijzelaars die door Hamas werden vastgehouden en 240 Palestijnen die in Israël gevangen zaten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.
37 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn in totaal drie Libanese militairen omgekomen. Dat meldt het Libanese leger op X. Het zou gaan om twee verschillende aanvallen rond de stad Nabatieh.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de hulp van de NAVO-bondgenoten "niet langer nodig" in de oorlog in het Midden-Oosten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Hij zegt dat hij door de meeste van de "NAVO-'bondgenoten'" is geïnformeerd dat ze niet betrokken willen worden bij de Amerikaanse militaire operatie.
3 uur geleden