Israël wil hulp VN-organisaties bij verplaatsing Palestijnen
JERUZALEM/RAFAH (ANP/DPA/RTR) - Israël wil dat VN-organisaties helpen bij het weghalen van mensen uit Rafah. Israël wil de grensstad aanvallen, maar de plaats is overvol met gevluchte Palestijnen. Die zijn uit andere delen in de Gazastrook gevlucht, omdat de Israëli's hun woonplaatsen hadden aangevallen en grotendeels verwoest. Volgens een Israëlische regeringswoordvoerder "moet er een manier gevonden worden waarbij de VN-organisaties behulpzaam zijn bij de evacuatie van Rafah".
Israël heeft medewerkers van de belangrijkste organisatie van de Verenigde Naties die er Palestijnen al decennia hulp biedt, UNWRA, ervan beschuldigd medeplichtig te zijn aan de aanvallen van de beweging Hamas op 7 oktober op Israëlisch grondgebied. Dit heeft tot grote wrijvingen tussen Israël en de VN geleid.
Israël wordt er door een aantal mensenrechtenorganisaties van beschuldigd de Palestijnen in de Gazastrook te willen verdrijven, onder meer door de strook door verwoestingen onbewoonbaar te maken. Egypte heeft volgens ooggetuigen meer veiligheidstroepen langs de grens gestationeerd. Egypte vreest dat Israël de Palestijnen over de grens wil jagen. Israël wil naar eigen zeggen de Palestijnen uit Rafah naar meer noordelijk gelegen gebieden verplaatsen.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
4 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
4 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
7 uur geleden