Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël wil hulp VN-organisaties bij verplaatsing Palestijnen

Israël wil hulp VN-organisaties bij verplaatsing Palestijnen

JERUZALEM/RAFAH (ANP/DPA/RTR) - Israël wil dat VN-organisaties helpen bij het weghalen van mensen uit Rafah. Israël wil de grensstad aanvallen, maar de plaats is overvol met gevluchte Palestijnen. Die zijn uit andere delen in de Gazastrook gevlucht, omdat de Israëli's hun woonplaatsen hadden aangevallen en grotendeels verwoest. Volgens een Israëlische regeringswoordvoerder "moet er een manier gevonden worden waarbij de VN-organisaties behulpzaam zijn bij de evacuatie van Rafah".

Israël heeft medewerkers van de belangrijkste organisatie van de Verenigde Naties die er Palestijnen al decennia hulp biedt, UNWRA, ervan beschuldigd medeplichtig te zijn aan de aanvallen van de beweging Hamas op 7 oktober op Israëlisch grondgebied. Dit heeft tot grote wrijvingen tussen Israël en de VN geleid.

Israël wordt er door een aantal mensenrechtenorganisaties van beschuldigd de Palestijnen in de Gazastrook te willen verdrijven, onder meer door de strook door verwoestingen onbewoonbaar te maken. Egypte heeft volgens ooggetuigen meer veiligheidstroepen langs de grens gestationeerd. Egypte vreest dat Israël de Palestijnen over de grens wil jagen. Israël wil naar eigen zeggen de Palestijnen uit Rafah naar meer noordelijk gelegen gebieden verplaatsen.

Meer uit Buitenland

Frankrijk gaat regels voor afschieten van wolven versoepelen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.

6 uur geleden
Macron aangekomen in India, straaljagerdeal op tafel

MUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.

9 uur geleden
Amerikaanse acteur Robert Duvall (95) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.

10 uur geleden
Westerse landen staan stil bij dood Navalny twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.

11 uur geleden
Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

12 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

13 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

13 uur geleden