Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël wil hulp VN-organisaties bij verplaatsing Palestijnen

Israël wil hulp VN-organisaties bij verplaatsing Palestijnen

JERUZALEM/RAFAH (ANP/DPA/RTR) - Israël wil dat VN-organisaties helpen bij het weghalen van mensen uit Rafah. Israël wil de grensstad aanvallen, maar de plaats is overvol met gevluchte Palestijnen. Die zijn uit andere delen in de Gazastrook gevlucht, omdat de Israëli's hun woonplaatsen hadden aangevallen en grotendeels verwoest. Volgens een Israëlische regeringswoordvoerder "moet er een manier gevonden worden waarbij de VN-organisaties behulpzaam zijn bij de evacuatie van Rafah".

Israël heeft medewerkers van de belangrijkste organisatie van de Verenigde Naties die er Palestijnen al decennia hulp biedt, UNWRA, ervan beschuldigd medeplichtig te zijn aan de aanvallen van de beweging Hamas op 7 oktober op Israëlisch grondgebied. Dit heeft tot grote wrijvingen tussen Israël en de VN geleid.

Israël wordt er door een aantal mensenrechtenorganisaties van beschuldigd de Palestijnen in de Gazastrook te willen verdrijven, onder meer door de strook door verwoestingen onbewoonbaar te maken. Egypte heeft volgens ooggetuigen meer veiligheidstroepen langs de grens gestationeerd. Egypte vreest dat Israël de Palestijnen over de grens wil jagen. Israël wil naar eigen zeggen de Palestijnen uit Rafah naar meer noordelijk gelegen gebieden verplaatsen.

Meer uit Buitenland

Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

2 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

3 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

3 uur geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

4 uur geleden
Washington heft weer een sanctie tegen Belarus op in toenadering

MINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.

4 uur geleden
Cambodja sluit per direct grenzen met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

5 uur geleden
Parijse regio opent kabelbaan voor openbaar vervoer

CRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.

5 uur geleden