Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël wil eerste fase bestand verlengen, Hamas tegen vertraging

Israël wil eerste fase bestand verlengen, Hamas tegen vertraging

CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Israël wil de eerste fase van het staakt-het-vuren met Hamas verlengen met zes weken, zeggen Egyptische bronnen rond de onderhandelingen. Hamas wil juist vasthouden aan de afspraak dat zondag de tweede fase van het bestand begint zonder vertraging.

Het staakt-het-vuren ging in op 19 januari en de eerste fase zou zes weken duren. Inmiddels zijn alle gijzelaars vrijgelaten die in die periode moesten vrijkomen. In de tweede fase zou de rest van de gijzelaars worden vrijgelaten en zouden Israëlische troepen de Gazastrook moeten verlaten. Dat is al afgesproken toen beide kampen akkoord gingen met het staakt-het-vuren. Er zou alleen nog worden onderhandeld over de precieze uitvoering.

Delegaties van Israël en Hamas spreken nu in Caïro met bemiddelaars uit Egypte, Qatar en de Verenigde Staten. Tijdens die onderhandelingen zou de Israëlische delegatie volgens de Egyptische bronnen hebben verteld dat ze de eerste fase met zes weken wil verlengen.

Hamas roept in een verklaring de internationale gemeenschap op om Israël onder druk te zetten, zodat de tweede fase gewoon volgens plan kan beginnen.

Meer uit Buitenland

Lula en Bolsonaro doen bij stemlokalen laatste oproep aan kiezers

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio 'Lula' da Silva en Flávio Bolsonaro hebben bij het uitbrengen van hun stem nog een keer een oproep gedaan aan de kiezers om op hen te stemmen. Beiden waarschuwden voor de gevolgen als de ander zondag de verkiezingen zou winnen.

33 minuten geleden
Hoge opkomst bij vervroegde verkiezingen in Servië

BELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.

1 uur geleden
Minister: Markle mogelijk zedendelinquent van ergste soort

MANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".

2 uur geleden
Liechtensteiners protesteren tegen abortusveto erfprins Alois

VADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.

2 uur geleden
Ruim 1300 arrestaties bij Franse betogingen, 53 agenten gewond

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.

4 uur geleden
Hechtenis van verdachte schietpartij bij Parijs opgeheven

TRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.

5 uur geleden
Brand in het Adelaarsnest 's nachts opgelaaid

BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.

6 uur geleden