Israël wil dat VN-topman Guterres opstapt na 'schokkende' speech
NEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres moet opstappen, vindt de Israëlische ambassadeur bij de VN. Gilad Erdan doet die oproep op X na de "schokkende speech" van Guterres bij de VN-Veiligheidsraad. De VN-chef zei dat de bloedige aanval van Hamas "niet in een vacuüm" was gebeurd, wat volgens Erdan betekent dat Guterres begrip kon opbrengen voor terrorisme.
Guterres verwees in zijn speech naar de tientallen jaren dat de Palestijnse gebieden worden bezet door Israël. Erdan vond dat een "onbegrijpelijke" uitspraak, die toont dat de VN-chef "totaal losstaat van de werkelijkheid in onze regio". "De VN-secretaris-generaal die begrip toont voor de campagne van massamoord op kinderen, vrouwen en ouderen is niet geschikt om de VN te leiden."
De Israëlische buitenlandminister Eli Cohen sprak na Guterres bij de vergadering van de Veiligheidsraad en sprak ook al zijn verontwaardiging uit over de woorden van de VN-chef. "In wat voor wereld leeft u? Dit is zeker niet onze wereld." Cohen zou na de vergadering nog een ontmoeting hebben met Guterres, maar die heeft hij afgezegd, laat Cohen weten op X. "Na het bloedbad van 7 oktober is er geen ruimte voor een gebalanceerde opstelling. Hamas moet van de aardbodem worden weggevaagd!"
Guterres zei in zijn toespraak ook dat er gruwelijkheden zijn begaan door Hamas, maar vond dat geen rechtvaardiging voor de vele Israëlische bombardementen op de Gazastrook. Hij riep op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren om humanitaire hulp te kunnen verlenen.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
1 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk probeerde eind 2013 een trip naar "het eiland" van zedendelinquent Jeffrey Epstein te regelen. Dat meldt CNN op basis van nieuwe documenten die vrijdag werden vrijgegeven. Daarin zit een mail van Musk, die vraagt wanneer het een goed moment is om een van de eilanden te bezoeken. Musk zei eerder juist dat hij een uitnodiging had geweigerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.
4 uur geleden