Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël wil dat UNIFIL verplaatst om incidenten te voorkomen

Israël wil dat UNIFIL verplaatst om incidenten te voorkomen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft na een incident met UNIFIL-militairen gesuggereerd dat de blauwhelmen van de Verenigde Naties zich moeten verplaatsen om meer voorvallen te voorkomen. "Onze aanbeveling is dat UNIFIL 5 kilometer naar het noorden verhuist om gevaar te vermijden", zegt de Israëlische ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon.

Twee mensen van UNIFIL raakten donderdag gewond toen hun uitkijktoren onder vuur werd genomen door een Israëlische tank. Volgens Danon ligt de schuld bij Hezbollah, de militante organisatie waar Israël in Libanon tegen vecht. "Israël wil niet in Libanon zijn, maar zal doen wat nodig is." De Israëlische krijgsmacht begon vorige week een grondoperatie in het buurland.

De VN-missie UNIFIL is al sinds 1978 aanwezig in Libanon en probeert toe te zien op de rust in het grensgebied. Er zijn nu zo'n 10.000 militairen, voornamelijk uit Frankrijk, Italië, Ghana, Indonesië, India, Maleisië, Nepal en Spanje.

Ambassadeur

Vooral in Italië is verontwaardigd gereageerd op het incident. De Italiaanse minister van Defensie Guido Crosetto zegt dat er mogelijk sprake is van oorlogsmisdaden, "want dit was geen fout". Hij belde eerder al met zijn Israëlische ambtgenoot Yoav Gallant om hem te vertellen dat de aanval "totaal onacceptabel" was. Daarnaast is de Israëlische ambassadeur in Rome ontboden.

Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het incident veroordeeld en zegt een verklaring van Israël af te wachten.

Meer uit Buitenland

1 miljoen huishoudens VS zonder stroom door winterstorm, 5 doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).

2 uur geleden
Obama: dodelijk geweld tegen burgers Minneapolis is alarmsignaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".

3 uur geleden
Rechterlijke macht Iran: geen genade voor opgepakte demonstranten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.

4 uur geleden
Israël zoekt lichaam laatste gijzelaar op begraafplaats in Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.

4 uur geleden
VN-hulpkonvooi bereikt Koerdische stad in Syrië na gevechten

KOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.

6 uur geleden
Ngo meldt vrijlating zeker 80 politieke gevangenen in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.

6 uur geleden
Rutte in interview FD: we kunnen Europa niet beschermen zonder VS

DEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.

7 uur geleden