Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël wil dat UNIFIL verplaatst om incidenten te voorkomen

Israël wil dat UNIFIL verplaatst om incidenten te voorkomen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft na een incident met UNIFIL-militairen gesuggereerd dat de blauwhelmen van de Verenigde Naties zich moeten verplaatsen om meer voorvallen te voorkomen. "Onze aanbeveling is dat UNIFIL 5 kilometer naar het noorden verhuist om gevaar te vermijden", zegt de Israëlische ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon.

Twee mensen van UNIFIL raakten donderdag gewond toen hun uitkijktoren onder vuur werd genomen door een Israëlische tank. Volgens Danon ligt de schuld bij Hezbollah, de militante organisatie waar Israël in Libanon tegen vecht. "Israël wil niet in Libanon zijn, maar zal doen wat nodig is." De Israëlische krijgsmacht begon vorige week een grondoperatie in het buurland.

De VN-missie UNIFIL is al sinds 1978 aanwezig in Libanon en probeert toe te zien op de rust in het grensgebied. Er zijn nu zo'n 10.000 militairen, voornamelijk uit Frankrijk, Italië, Ghana, Indonesië, India, Maleisië, Nepal en Spanje.

Ambassadeur

Vooral in Italië is verontwaardigd gereageerd op het incident. De Italiaanse minister van Defensie Guido Crosetto zegt dat er mogelijk sprake is van oorlogsmisdaden, "want dit was geen fout". Hij belde eerder al met zijn Israëlische ambtgenoot Yoav Gallant om hem te vertellen dat de aanval "totaal onacceptabel" was. Daarnaast is de Israëlische ambassadeur in Rome ontboden.

Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het incident veroordeeld en zegt een verklaring van Israël af te wachten.

Meer uit Buitenland

Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie journalist

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.

3 uur geleden
Ketamine-dealer Matthew Perry veroordeeld tot 15 jaar cel

LOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.

3 uur geleden
VS: onderhandelingen met Iran beginnen zaterdag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.

3 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.

3 uur geleden
Iran: VS moeten kiezen tussen wapenstilstand of oorlog via Israël

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."

4 uur geleden
Minstens 89 doden en 700 gewonden bij aanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.

6 uur geleden
Pakistan: meldingen schendingen staakt-het-vuren VS en Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.

7 uur geleden