Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël wil dat UNIFIL verplaatst om incidenten te voorkomen

Israël wil dat UNIFIL verplaatst om incidenten te voorkomen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft na een incident met UNIFIL-militairen gesuggereerd dat de blauwhelmen van de Verenigde Naties zich moeten verplaatsen om meer voorvallen te voorkomen. "Onze aanbeveling is dat UNIFIL 5 kilometer naar het noorden verhuist om gevaar te vermijden", zegt de Israëlische ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon.

Twee mensen van UNIFIL raakten donderdag gewond toen hun uitkijktoren onder vuur werd genomen door een Israëlische tank. Volgens Danon ligt de schuld bij Hezbollah, de militante organisatie waar Israël in Libanon tegen vecht. "Israël wil niet in Libanon zijn, maar zal doen wat nodig is." De Israëlische krijgsmacht begon vorige week een grondoperatie in het buurland.

De VN-missie UNIFIL is al sinds 1978 aanwezig in Libanon en probeert toe te zien op de rust in het grensgebied. Er zijn nu zo'n 10.000 militairen, voornamelijk uit Frankrijk, Italië, Ghana, Indonesië, India, Maleisië, Nepal en Spanje.

Ambassadeur

Vooral in Italië is verontwaardigd gereageerd op het incident. De Italiaanse minister van Defensie Guido Crosetto zegt dat er mogelijk sprake is van oorlogsmisdaden, "want dit was geen fout". Hij belde eerder al met zijn Israëlische ambtgenoot Yoav Gallant om hem te vertellen dat de aanval "totaal onacceptabel" was. Daarnaast is de Israëlische ambassadeur in Rome ontboden.

Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het incident veroordeeld en zegt een verklaring van Israël af te wachten.

Meer uit Buitenland

Zuid-Afrika zet leger in tegen georganiseerde misdaad

JOHANNESBURG (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa gaat het leger inzetten om de politie in het land te helpen bij het bestrijden van georganiseerde misdaad. Hij noemde dat de meest directe bedreiging voor "onze democratie, onze samenleving en onze economische ontwikkeling".

4 minuten geleden
Rechter zet streep door poging VS om Congreslid Kelly te straffen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft vooralsnog een streep gezet door een poging van de regering-Trump om de militaire rang van het Democratische Congreslid Mark Kelly te verlagen en daarmee de hoogte van zijn pensioen.

9 minuten geleden
Venezolanen demonstreren voor meer vrijheid

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn duizenden mensen de straat opgegaan om te demonstreren voor meer vrijheid. Het is de eerste grote betoging sinds president Nicolás Maduro ruim een maand geleden gevangen werd genomen door de Amerikanen.

14 minuten geleden
Rutte ontwaart 'nieuwe eendracht' in NAVO

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen hebben volgens NAVO-topman Mark Rutte een nieuwe eensgezindheid gevonden. Europa begrijpt dat het meer moet bijdragen en de VS onderkennen dat de bondgenoten dat ook doen, meent Rutte. Hij beweert nog nooit zoiets gezien te hebben in vijftien jaar van NAVO-vergaderingen.

1 uur geleden
VS blijven Europa helpen beschermen, belooft onderminister

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven bijdragen aan de verdediging van Europa, niet alleen met kernwapens, hebben ze de andere NAVO-landen nog eens beloofd. De VS onder de Amerikaanse president Donald Trump willen zich niet uit Europa terugtrekken, maar hebben zelfstandiger bondgenoten nodig nu ze niet meer alleen wereldwijd de dienst kunnen uitmaken. En de NAVO-bondgenoten zijn daartoe goed op weg, vindt onderminister Bridge Colby.

1 uur geleden
Rusland bedankt Melania Trump voor hereniging kinderen

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Witte Huis meldt dat Melania Trump er voor de derde keer voor heeft gezorgd dat Oekraïense en Russische kinderen herenigd zijn met hun ouders. De Russische topambtenaar die gaat over kinderrechten, Maria Lvova-Belova, zegt dat het om zes kinderen gaat: vijf Oekraïners en een Russisch kind. Ze dankte de Amerikaanse presidentsvrouw voor de rol die zij daarbij gespeeld zou hebben.

2 uur geleden
Franse oud-minister Retailleau wil meedingen naar presidentschap

PARIJS (ANP/AFP) - De leider van de Franse republikeinen, Bruno Retailleau, wil meedoen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bericht dat de partijleider van Les Républicains aan enkele bondgenoten stuurde. Daarin schrijft Retailleau het besluit "veel tijd te hebben gegeven". "Voor mijn politieke familie is de tijd aangebroken om de Fransen een nieuw pad te laten zien, gericht op orde, voorspoed en Franse trots", aldus Retailleau.

2 uur geleden