Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël wil dat UNIFIL verplaatst om incidenten te voorkomen

Israël wil dat UNIFIL verplaatst om incidenten te voorkomen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft na een incident met UNIFIL-militairen gesuggereerd dat de blauwhelmen van de Verenigde Naties zich moeten verplaatsen om meer voorvallen te voorkomen. "Onze aanbeveling is dat UNIFIL 5 kilometer naar het noorden verhuist om gevaar te vermijden", zegt de Israëlische ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon.

Twee mensen van UNIFIL raakten donderdag gewond toen hun uitkijktoren onder vuur werd genomen door een Israëlische tank. Volgens Danon ligt de schuld bij Hezbollah, de militante organisatie waar Israël in Libanon tegen vecht. "Israël wil niet in Libanon zijn, maar zal doen wat nodig is." De Israëlische krijgsmacht begon vorige week een grondoperatie in het buurland.

De VN-missie UNIFIL is al sinds 1978 aanwezig in Libanon en probeert toe te zien op de rust in het grensgebied. Er zijn nu zo'n 10.000 militairen, voornamelijk uit Frankrijk, Italië, Ghana, Indonesië, India, Maleisië, Nepal en Spanje.

Ambassadeur

Vooral in Italië is verontwaardigd gereageerd op het incident. De Italiaanse minister van Defensie Guido Crosetto zegt dat er mogelijk sprake is van oorlogsmisdaden, "want dit was geen fout". Hij belde eerder al met zijn Israëlische ambtgenoot Yoav Gallant om hem te vertellen dat de aanval "totaal onacceptabel" was. Daarnaast is de Israëlische ambassadeur in Rome ontboden.

Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het incident veroordeeld en zegt een verklaring van Israël af te wachten.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Oekraïne en VS verfijnen vredesplan

KYIV (ANP) - Oekraïense en Amerikaanse vertegenwoordigers hebben het plan dat een einde moet maken aan de oorlog met Rusland "verfijnd", zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Functionarissen van beide landen spraken afgelopen week in Florida met elkaar. Het ging onder meer over bescherming tegen Russische aanvallen en "het voorkomen van schendingen van afspraken in het geval van een staakt-het-vuren", meldt Zelensky.

53 minuten geleden
Rutte verwacht extra geld voor Amerikaanse wapens voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - NAVO-landen trekken de komende dagen extra geld uit voor de inkoop van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. NAVO-lidstaten hebben al veel gedaan, maar "we moeten nog altijd meer doen", zei hij. Rutte is "voorzichtig optimistisch" dat het gaat lukken om de 1 miljard dollar bijeen te sprokkelen die Oekraïne maandelijks zegt nodig te hebben.

57 minuten geleden
Waakhond verwijt politie falen bij Hillsborough-stadionramp

SHEFFIELD (ANP) - De Britse politie heeft zich bij de Hillsborough-stadionramp in 1989 schuldig gemaakt aan "fundamenteel falen" en laksheid. Dat staat in een nieuw rapport van de politiewaakhond, schrijft Sky News. Het was het grootste onafhankelijke onderzoek naar de ramp, waarbij 97 Liverpool-fans om het leven kwamen.

1 uur geleden
Hondurese oud-president vrijgelaten na gratie van Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De veroordeelde Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is vrijgelaten uit een gevangenis in de Verenigde Staten, aldus gegevens van de Amerikaanse gevangenisautoriteiten. De Amerikaanse president Donald Trump heeft hem gratie verleend.

1 uur geleden
Kushner bij ontmoeting tussen Witkoff en Poetin

MOSKOU (ANP/AFP) - Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is dinsdag bij de ontmoeting tussen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en de Russische president Vladimir Poetin. Zij gaan het onder meer hebben over het stoppen van de oorlog in Oekraïne.

2 uur geleden
Dodental door noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië loopt opnieuw op

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.

3 uur geleden
Israël doodt twee Palestijnse verdachten op Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.

3 uur geleden