Israël wil dat NAVO-leden Turkije eruit gooien
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël wil dat de NAVO zijn lid Turkije eruit gooit, omdat de Turkse president Recep Tayyip Erdogan Israël heeft bedreigd. De oproep van de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken wakkert de vijandigheid tussen de twee landen alleen maar verder aan.
Buitenlandminister Yisrael Katz vindt dat Turkije uit de NAVO moet "in het licht van de dreigementen van de Turkse president Erdogan om Israël binnen te vallen en zijn gevaarlijke retoriek". Katz gaf diplomaten de opdracht dringend contact op te nemen met alle NAVO-leden. Turkije zou veroordeeld moeten worden en uit de alliantie gezet, meldt zijn departement.
Erdogan waarschuwde zondag dat zijn land zou kunnen ingrijpen in Israël om de Palestijnen te helpen, maar hij werd niet concreet. Hij uit regelmatig felle kritiek op het Israëlische offensief tegen Hamas in de Palestijnse Gazastrook. Katz suggereerde zondag dat het slecht kan aflopen met de Turken.
NAVO-bondgenoten zijn verplicht elkaar te helpen. Een aanval op een lid geldt als een aanval op allemaal.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
5 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
14 minuten geledenJEREVAN (APN/RTR) - Een bericht op het X-account van de Amerikaanse vicepresident JD Vance over het "eren van de slachtoffers van de Armeense genocide in 1915" is verwijderd. De plaatsing ervan zou een fout zijn geweest. Het gebruik van het woord genocide geldt als controversieel, omdat NAVO-bondgenoot Turkije ontkent dat daar sprake van was.
29 minuten geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is in zijn woning in Maracaibo onder huisarrest geplaatst, meldt zijn zoon op X. Hij werd zondag opgepakt, uren nadat hij uit de gevangenis was vrijgelaten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks de oplopende druk niet van plan om op te stappen. "Ik zal nooit weglopen van het mandaat dat ik heb gekregen om dit land te veranderen", reageerde de premier op een oproep van partijgenoten om af te treden. "Ik zal nooit weglopen van de mensen voor wie ik moet opkomen en ik zal nooit weglopen van het land waar ik van houd."
3 uur geleden