Israël wil dat NAVO-leden Turkije eruit gooien
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël wil dat de NAVO zijn lid Turkije eruit gooit, omdat de Turkse president Recep Tayyip Erdogan Israël heeft bedreigd. De oproep van de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken wakkert de vijandigheid tussen de twee landen alleen maar verder aan.
Buitenlandminister Yisrael Katz vindt dat Turkije uit de NAVO moet "in het licht van de dreigementen van de Turkse president Erdogan om Israël binnen te vallen en zijn gevaarlijke retoriek". Katz gaf diplomaten de opdracht dringend contact op te nemen met alle NAVO-leden. Turkije zou veroordeeld moeten worden en uit de alliantie gezet, meldt zijn departement.
Erdogan waarschuwde zondag dat zijn land zou kunnen ingrijpen in Israël om de Palestijnen te helpen, maar hij werd niet concreet. Hij uit regelmatig felle kritiek op het Israëlische offensief tegen Hamas in de Palestijnse Gazastrook. Katz suggereerde zondag dat het slecht kan aflopen met de Turken.
NAVO-bondgenoten zijn verplicht elkaar te helpen. Een aanval op een lid geldt als een aanval op allemaal.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
8 uur geleden