Israël wil bij verlenging bestand weer vijftig gijzelaars terug
JERUZALEM (ANP/AFP) - Als Hamas de gevechtspauze wil verlengen, wil Israël dat na maandag nog eens vijftig gijzelaars vrijkomen. De Israëlische regering zegt dat het Hamas een "optie" heeft gegeven voor de voortzetting van het bestand, maar zei niet over hoeveel dagen het nu gaat.
De huidige gevechtspauze van vier dagen loopt na maandag af. Er was afgesproken om vijftig Israëliërs en 150 Palestijnen vrij te laten. De afgelopen drie dagen zijn al 58 gijzelaars vrijgelaten, onder wie Thaise burgers en een Filipijn. Israël liet 117 Palestijnse gevangenen gaan. Als het goed is volgt maandag nog een gevangenenruil, maar volgens Israëlische media is er nog onenigheid tussen Israël en Hamas over wie er precies worden vrijgelaten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft namens het hele land excuses aangeboden aan vrouwen die in de vorige eeuw onder druk hun kinderen hebben afgestaan. Hij noemde die praktijk na een gesprek met getroffen moeders en hun kinderen een "schandvlek" in de Britse geschiedenis.
1 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen wil af van het verbod op het plaatsen van kernwapens op zijn grondgebied. Het parlement gaat die bepaling uit de grondwet halen, zegt president Gitanas Nausėda, net als NAVO-bondgenoot Finland dit voorjaar al deed.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël staat donderdag stil bij de grote Hamas-aanval van 7 oktober 2023, duizend dagen geleden. Er staan zowel herdenkingen gepland als protesten over het optreden van de autoriteiten rond de aanval.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De burgemeester van Kyiv heeft de aanval op de Oekraïense hoofdstad de grootste tot dusver in de oorlog met Rusland genoemd. "Morgen, 3 juli, is uitgeroepen tot dag van rouw in Kyiv, ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de meest omvangrijke aanval van de vijand op de hoofdstad", stelt Vitali Klitsjko op sociale media.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Buitenlandchef Kaja Kallas van de Europese Unie wil na nieuwe aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv de druk op Rusland verder opvoeren. "Woorden van veroordeling alleen zullen de aanvallen op Kyiv niet stoppen. Alleen aanhoudende militaire steun aan Oekraïne en verhoogde druk op Moskou kunnen daar verandering in brengen", stelt ze op X.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de grootschalige Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot tien, meldt de burgemeester van de Oekraïense hoofdstad op Telegram. Bij de aanvallen vielen daarnaast zeker 56 gewonden, onder wie twee kinderen.
7 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Verschillende Oekraïense steden zijn in de nacht van woensdag op donderdag getroffen door een golf van Russische raketaanvallen en drone-aanvallen. Daarbij zijn zeker twee doden en zestien gewonden gevallen, meldt het militaire hoofd van Kyiv, Tymur Tkatsjenko.
9 uur geleden