Israël wil bevolking Golanhoogte verdubbelen
TEL AVIV (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Israël wil de bevolking van de sinds 1967 bezette Golanhoogte verdubbelen tot 100.000 mensen. Premier Naftali Bennett heeft dat aangekondigd tijdens een regeringsbijeenkomst in een kibboets op het strategisch gelegen plateau nabij Syrië.
De plannen voorzien in twee nieuwe nederzettingen en uitbreiding van de stad Katzrin, waarmee een investering van omgerekend 280 miljoen euro is gemoeid. De Golanhoogte moet volgens Bennett het technologisch centrum voor hernieuwbare energie in Israël worden.
Israël veroverde de Golanhoogte in 1967 tijdens de Zesdaagse Oorlog en annexeerde het gebied in 1981. Volgens het internationaal recht behoort het tot Syrië. De Amerikaanse regering erkende vorig jaar evenwel de Israëlische soevereiniteit over de hoogvlakte van ongeveer 60 bij 25 kilometer.
"Na meer dan tien jaar van verschrikkelijke burgeroorlog in Syrië, begrijpt ieder weldenkend mens op de wereld dat Israëlische, kalme, bloeiende en groene Golanhoogten beter zijn dan enig ander alternatief", zei Bennett. "De Golanhoogten zijn Israëlisch, dat staat buiten kijf."
Iets meer dan de helft van de bewoners van de Golanhoogte is joods. De rest zijn druzen en een kleine groep alawieten.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.
3 uur geleden