Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël wil beroep aantekenen tegen arrestatiebevel Netanyahu

Israël wil beroep aantekenen tegen arrestatiebevel Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische regering heeft het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag gemeld dat het beroep wil aantekenen tegen het arrestatiebevel dat dit internationale hof recent heeft uitgevaardigd tegen premier Benjamin Netanyahu en ex-defensieminister Yoav Gallant. Ze worden verdacht van verantwoordelijkheid voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid in de Gazastrook.

Sinds de Israëlische aanvallen op de afgesloten overbevolkte kuststrook van Gaza in oktober 2023 begonnen, zijn er meer dan 44.000 Palestijnen gedood en bijna 105.000 gewond geraakt. Verreweg de meeste slachtoffers zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten en internationale hulporganisaties vrouwen of minderjarigen.

Volgens Netanyahu's medewerkers heeft het ICC geen enkele bevoegdheid om deze arrestatiebevelen tegen onder anderen de premier van Israël uit te vaardigen. Israël is niet bij het hof aangesloten. Bovendien zou het hof vooringenomen anti-Israëlisch zijn. "Als het hof een beroepsprocedure weigert, zou dit de Amerikaanse vrienden van Israël duidelijk maken hoe partijdig het ICC werkelijk is", aldus een verklaring van Netanyahu's kantoor.

Premier Netanyahu heeft volgens zijn entourage onder meer met de Amerikaanse Republikeinse senator Lindsey Graham gesproken over wat het Amerikaanse Congres kan ondernemen tegen het ICC en tegen landen die ermee samenwerken. Graham wil naar eigen zeggen iets tegen het ICC ondernemen in de Amerikaanse volksvertegenwoordiging. Ruim twintig jaar geleden vaardigde de Amerikaanse regering al een speciale wet uit gericht tegen het ICC. De wet bepaalde dat militaire actie gewettigd is om Amerikanen of mensen uit landen die bondgenoot zijn uit handen van het in Den Haag gevestigde ICC te houden. De wet kreeg daarom de bijnaam de Den Haag-invasiewet.

Meer uit Buitenland

NAVO-centra in Nederland maken zich op voor vertrek Amerikanen

UTRECHT (ANP) - De Verenigde Staten trekken Amerikaanse medewerkers terug uit NAVO-kenniscentra in Nederland. De twee zogeheten Centres of Excellence (COE's) in Utrecht en Den Haag maken zich op voor een "herijking" van de Amerikaanse aanwezigheid, meldt een van de centra. Hoeveel Amerikanen er precies vertrekken en welke weerslag dat heeft op de centra kunnen ze nog niet inschatten.

35 minuten geleden
Oekraïne meldt opnieuw aanvallen op stroomvoorziening

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw grootschalige aanvallen uitgevoerd op de Oekraïense energie-infrastructuur, meldt minister van Energie Denys Sjmyhal. Daardoor is in veel regio's van het land de stroom uitgeschakeld, schrijft netbeheerder Ukrenergo op Facebook. Ook zijn de geplande stroomonderbrekingen per regio, bedoeld om te kunnen voldoen aan de stroomvraag, tijdelijk onderbroken.

1 uur geleden
Trump: gesprekken VS en Iran gaan volgende week verder

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.

5 uur geleden
Cuba neemt noodmaatregelen om energiecrisis het hoofd te bieden

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.

5 uur geleden
Twee doden door lawine in Slowakije

BRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.

5 uur geleden
China maakt terdoodveroordeling Canadees ongedaan

OTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.

8 uur geleden
Kamala Harris haalt uit naar Trump om racistische video Obama's

WASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.

8 uur geleden