Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël wil beroep aantekenen tegen arrestatiebevel Netanyahu

Israël wil beroep aantekenen tegen arrestatiebevel Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische regering heeft het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag gemeld dat het beroep wil aantekenen tegen het arrestatiebevel dat dit internationale hof recent heeft uitgevaardigd tegen premier Benjamin Netanyahu en ex-defensieminister Yoav Gallant. Ze worden verdacht van verantwoordelijkheid voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid in de Gazastrook.

Sinds de Israëlische aanvallen op de afgesloten overbevolkte kuststrook van Gaza in oktober 2023 begonnen, zijn er meer dan 44.000 Palestijnen gedood en bijna 105.000 gewond geraakt. Verreweg de meeste slachtoffers zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten en internationale hulporganisaties vrouwen of minderjarigen.

Volgens Netanyahu's medewerkers heeft het ICC geen enkele bevoegdheid om deze arrestatiebevelen tegen onder anderen de premier van Israël uit te vaardigen. Israël is niet bij het hof aangesloten. Bovendien zou het hof vooringenomen anti-Israëlisch zijn. "Als het hof een beroepsprocedure weigert, zou dit de Amerikaanse vrienden van Israël duidelijk maken hoe partijdig het ICC werkelijk is", aldus een verklaring van Netanyahu's kantoor.

Premier Netanyahu heeft volgens zijn entourage onder meer met de Amerikaanse Republikeinse senator Lindsey Graham gesproken over wat het Amerikaanse Congres kan ondernemen tegen het ICC en tegen landen die ermee samenwerken. Graham wil naar eigen zeggen iets tegen het ICC ondernemen in de Amerikaanse volksvertegenwoordiging. Ruim twintig jaar geleden vaardigde de Amerikaanse regering al een speciale wet uit gericht tegen het ICC. De wet bepaalde dat militaire actie gewettigd is om Amerikanen of mensen uit landen die bondgenoot zijn uit handen van het in Den Haag gevestigde ICC te houden. De wet kreeg daarom de bijnaam de Den Haag-invasiewet.

Meer uit Buitenland

Zelensky kondigt staakt-het-vuren aan per 6 mei

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.

1 uur geleden
Rusland kondigt staakt-het-vuren aan voor 8 en 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.

3 uur geleden
Gewonden in VAE na nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.

4 uur geleden
VS melden vernietiging Iraanse boten en neerhalen van raketten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.

4 uur geleden
Doden doordat auto inreed op menigte Leipzig, verdachte opgepakt

LEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.

5 uur geleden
Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

5 uur geleden
VAE melden neerhalen raketten uit Iran

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.

5 uur geleden