Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël wijst naar Hezbollah na explosie bij VN-waarnemers

Israël wijst naar Hezbollah na explosie bij VN-waarnemers

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zeggen dat nieuwe informatie wijst op betrokkenheid van Hezbollah bij een ontploffing waarbij VN-waarnemers gewond raakten. De Libanese groep zou volgens het leger het explosief hebben geplaatst dat afging toen de patrouille met de buitenlanders passeerde.

Het incident vond eind vorige maand plaats in het zuiden van Libanon. Meerdere VN-waarnemers en hun tolk raakten gewond door een ontploffing. Het was niet direct duidelijk wie daar verantwoordelijk voor was. Sommige bronnen spraken over een Israëlische aanval, maar Israël zei er niets mee te maken te hebben.

De VN heeft waarnemers in het gebied om toezicht te houden bij de zogenoemde Blauwe Linie. Die demarcatielijn tussen de buurlanden is ingesteld in 2000 toen Israëlische troepen zich terugtrokken uit Libanon. Vredesmacht UNIFIL zei eerder dat het zelf ook probeert te achterhalen wat de ontploffing heeft veroorzaakt.

Landmijn

Ook het Libanese leger is betrokken bij dat onderzoek en heeft vastgesteld dat waarschijnlijk een landmijn is afgegaan, zegt een ingewijde tegen persbureau AFP. "Er lagen drie mijnen in de omgeving, waarvan er één is ontploft". Er zou nog vastgesteld moeten worden welke partij de mijnen heeft neergelegd.

Het is de afgelopen maanden weer erg onrustig aan de grens. De spanning liep daar flink op nadat Israël en Hamas in oorlog waren geraakt in de Gazastrook, een Palestijns kustgebied dat verder naar het zuiden ligt. Troepen uit Israël en strijders van het zwaarbewapende Hezbollah bestoken elkaar regelmatig.

Meer uit Buitenland

Honderdduizenden huishoudens in Kyiv hebben weer stroom

KYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.

50 minuten geleden
Franse actrice Brigitte Bardot (91) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.

1 uur geleden
VN: Myanmar heeft vrije en geloofwaardige verkiezingen nodig

NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.

3 uur geleden
Lavrov: legitiem om Europese troepen in Oekraïne aan te vallen

MOSKOU (ANP/RTR) - Europese troepen in Oekraïne zouden een legitiem doelwit zijn om aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met het Russische persbureau TASS.

4 uur geleden
Tientallen arrestaties in Parijs na afsteken illegaal vuurwerk

PARIJS (ANP) - Zeker veertig mensen zijn in Parijs aangehouden nadat ze illegaal vuurwerk en rookbommen hadden afgestoken. Dat melden onder andere televisiestation BFMTV en de krant Le Parisien.

9 uur geleden
Huisarrest voor tien handlangers bij couppoging Bolsonaro

BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.

13 uur geleden
Junta Niger kondigt algehele mobilisatie af tegen jihadisten

NIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".

14 uur geleden