Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël wijst naar Hezbollah na explosie bij VN-waarnemers

Israël wijst naar Hezbollah na explosie bij VN-waarnemers

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zeggen dat nieuwe informatie wijst op betrokkenheid van Hezbollah bij een ontploffing waarbij VN-waarnemers gewond raakten. De Libanese groep zou volgens het leger het explosief hebben geplaatst dat afging toen de patrouille met de buitenlanders passeerde.

Het incident vond eind vorige maand plaats in het zuiden van Libanon. Meerdere VN-waarnemers en hun tolk raakten gewond door een ontploffing. Het was niet direct duidelijk wie daar verantwoordelijk voor was. Sommige bronnen spraken over een Israëlische aanval, maar Israël zei er niets mee te maken te hebben.

De VN heeft waarnemers in het gebied om toezicht te houden bij de zogenoemde Blauwe Linie. Die demarcatielijn tussen de buurlanden is ingesteld in 2000 toen Israëlische troepen zich terugtrokken uit Libanon. Vredesmacht UNIFIL zei eerder dat het zelf ook probeert te achterhalen wat de ontploffing heeft veroorzaakt.

Landmijn

Ook het Libanese leger is betrokken bij dat onderzoek en heeft vastgesteld dat waarschijnlijk een landmijn is afgegaan, zegt een ingewijde tegen persbureau AFP. "Er lagen drie mijnen in de omgeving, waarvan er één is ontploft". Er zou nog vastgesteld moeten worden welke partij de mijnen heeft neergelegd.

Het is de afgelopen maanden weer erg onrustig aan de grens. De spanning liep daar flink op nadat Israël en Hamas in oorlog waren geraakt in de Gazastrook, een Palestijns kustgebied dat verder naar het zuiden ligt. Troepen uit Israël en strijders van het zwaarbewapende Hezbollah bestoken elkaar regelmatig.

Meer uit Buitenland

Russische olietanker maandag in Cuba verwacht

BRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.

49 minuten geleden
Libanon meldt ruim 1200 doden door aanvallen Israël sinds 2 maart

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.

1 uur geleden
40 soorten toegevoegd aan lijst beschermde wilde dieren

CAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.

1 uur geleden
Netanyahu beveelt verdere uitbreiding bufferzone Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger opdracht gegeven de bestaande veiligheidszone in het zuiden van Libanon uit te breiden. "Dit is bedoeld om de dreiging van een invasie door Hezbollah-militanten definitief te neutraliseren en om beschietingen met antitankraketten bij de grens weg te houden", zei hij in een videoverklaring.

2 uur geleden
Netanyahu verdedigt besluit om patriarch te stoppen voor kerk

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft kritiek van de hand gewezen op het beletten van een kardinaal in Jeruzalem om een mis op te dragen in de Heilig Grafkerk. De kardinaal die als Latijns patriarch hoofd van de rooms-katholieke kerk in de regio is, mocht niet naar binnen.

3 uur geleden
Amerikaanse universiteit Beiroet alleen online na dreiging Iran

BEIROET (ANP/AFP) - De in het Midden-Oosten beroemde American University of Beirut (AUB) verzorgt het onderwijs voor op zijn minst twee dagen enkel online. De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde heeft gedreigd Amerikaanse universiteiten in de regio als doelwit te nemen.

4 uur geleden
Finland meldt schending van het luchtruim door drones

HELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Finland heeft melding gemaakt van een schending van het luchtruim door drones. Die vond plaats in het zuidoosten van het land.

6 uur geleden