
Israël werpt 'storm' over Gaza als Hamas eisen VS niet inwilligt
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft Hamas naar eigen zeggen "een laatste waarschuwing" gegeven om maandag in te stemmen met de Amerikaanse eis om de resterende Israëlische gijzelaars vrij te laten en zich over te geven. Doet de Palestijnse beweging dat niet, dan zal Israël zijn bombardementen op Gaza opvoeren, schrijft defensieminister Israel Katz op X. De uitspraken zijn van voordat bekend werd dat maandagochtend bij een aanslag in Jeruzalem meerdere doden vielen.
Katz sprak van een "orkaanachtige storm" die de Gazaanse lucht zal vullen en de daken van de "terreurtorens" zal doen schudden, verwijzend naar de hoogbouw waarin Hamas zich volgens Israël ophoudt.
Volgens Gideon Saar, de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, heeft zijn regering ingestemd met het Amerikaanse verzoek tot een staakt-het-vuren, een stap die volgens Saar ook door Trump "duidelijk" zou zijn erkend.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het beroep in de corruptiezaak tegen partijleider Marine Le Pen en andere leden van Rassemblement National (RN) vindt plaats tussen 13 januari en 12 februari. Dat heeft de rechtbank in Parijs maandag vastgesteld.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering stapt naar het Hooggerechtshof voor toestemming om miljardenuitgaven aan ontwikkelingshulp te bevriezen. Er ligt een verzoek om de zaak met spoed te behandelen, schrijft de krant The Washington Post. Dat kan een belangrijke stap zijn in het juridische gesteggel over hoeveel zeggenschap president Donald Trump precies heeft over overheidsuitgaven.
17 minuten geledenLONDEN (ANP) - In Londen is maandag een nieuwe muurschildering verschenen van de mysterieuze straatkunstenaar Banksy. Het kunstwerk op de Royal Courts of Justice in de Engelse hoofdstad beeldt een rechter af met een traditionele toga en pruik, die met een hamer lijkt uit te halen naar een demonstrant die op de grond ligt.
42 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement is bijeengekomen voor een vertrouwensstemming over premier François Bayrou. Naar verwachting zal het parlement Bayrou wegsturen, slechts negen maanden na zijn aantreden.
58 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël weert de Spaanse vicepremier en arbeidsminister Yolanda Díaz. Het inreisverbod volgt op de aankondiging van maatregelen tegen Israël door de Spaanse premier Pedro Sánchez wegens wat hij "de genocide in Gaza" noemde.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De metro in de Britse hoofdstad Londen ligt vrijwel plat door een grote staking van het personeel. De actie duurt tot en met donderdag en zorgt voor veel ongemak voor passagiers, die gedwongen worden om thuis te werken of alternatieve vervoersmiddelen moeten zoeken zoals bussen. Dagelijks maken miljoenen mensen gebruik van de metro in Londen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Palestijnse Hamasbeweging heeft de schietpartij in Jeruzalem geprezen. Volgens Israëlische media kwamen vooralsnog zes mensen om. Ook raakten meerdere mensen ernstig gewond. Volgens Hamas zou de aanslag zijn gepleegd door twee Palestijnse militanten. De organisatie noemde de aanval "een natuurlijke reactie" op de "Israëlische genocide" gericht tegen "onze mensen".
4 uur geleden