Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël weet nieuwe verkiezingen te vermijden

Israël weet nieuwe verkiezingen te vermijden

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft op het nippertje weten te voorkomen dat het land voor de vierde keer in minder dan twee jaar naar de stembus moest. Het parlement stemde er maandagavond mee in om de deadline voor het vaststellen van een nieuwe begroting uit te stellen. Volgens de wet had een nieuwe begroting voor dinsdag door het parlement moeten zijn, anders zouden nieuwe verkiezingen volgen.

Er moesten drie verkiezingen aan te pas komen voordat rivalen Benjamin Netanyahu (Likoed) en Blauw-Wit-leider Benny Gantz erin slaagden een nieuwe regering te vormen, maar de twee waren het er niet over eens of een nieuwe begroting voor een of voor twee jaar opgesteld zou moeten worden. Pas enkele uren voor het verstrijken van de deadline stemde het parlement in met het akkoord dat de regeringspartijen bereikten over uitstel van de begroting.

Het Israëlische kabinet heeft nu nog 120 dagen de tijd om het eens te worden over een nieuwe begroting.

Meer uit Buitenland

Celstraf geëist tegen oud-premier Zuid-Korea om noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse speciaal aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen voormalig premier Han Duck-soo. De politicus wordt medeplichtigheid verweten aan het uitroepen van de militaire noodtoestand door toenmalig president Yoon Suk-yeol.

7 minuten geleden
Von der Leyen: beperking Oekraïens leger onacceptabel

STRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.

1 uur geleden
Tientallen doden in Thailand na overstromingen

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.

2 uur geleden
Rusland: Europa ondermijnt vredesinspanningen VS voor Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een ​​vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.

3 uur geleden
Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

8 uur geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

9 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

13 uur geleden