Israël weet nieuwe verkiezingen te vermijden
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft op het nippertje weten te voorkomen dat het land voor de vierde keer in minder dan twee jaar naar de stembus moest. Het parlement stemde er maandagavond mee in om de deadline voor het vaststellen van een nieuwe begroting uit te stellen. Volgens de wet had een nieuwe begroting voor dinsdag door het parlement moeten zijn, anders zouden nieuwe verkiezingen volgen.
Er moesten drie verkiezingen aan te pas komen voordat rivalen Benjamin Netanyahu (Likoed) en Blauw-Wit-leider Benny Gantz erin slaagden een nieuwe regering te vormen, maar de twee waren het er niet over eens of een nieuwe begroting voor een of voor twee jaar opgesteld zou moeten worden. Pas enkele uren voor het verstrijken van de deadline stemde het parlement in met het akkoord dat de regeringspartijen bereikten over uitstel van de begroting.
Het Israëlische kabinet heeft nu nog 120 dagen de tijd om het eens te worden over een nieuwe begroting.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - Israël heeft gezegd dat de eigen luchtmacht de hoogste Iraanse leider heeft gedood. "Ali Khamenei was het doelwit van een nauwkeurige, grootschalige operatie uitgevoerd door de Israëlische luchtmacht, geleid door nauwkeurige inlichtingen van de krijgsmacht", citeert nieuwssite Times of Israel uit een verklaring van de strijdkrachten. "Hij bevond zich in zijn centrale leiderschapscomplex in het hart van Teheran, samen met andere hoge functionarissen."
9 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt grootschalig te bombarderen in "het hart van Teheran". Dat meldt het Israëlische leger, dat eraan toevoegt dat de aanvallen gericht zijn tegen "het terroristische regime".
21 minuten geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.
45 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten bij het Amerikaanse consulaat in de Pakistaanse stad Karachi zijn zeker acht mensen omgekomen. Ook zouden zeker twintig mensen gewond zijn geraakt, melden de hulpdiensten. Over de identiteit van de slachtoffers is vooralsnog niets bekendgemaakt.
59 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Kort voor de gezamenlijke aanvallen op Iran hebben de VS en Israël het moment van hun militaire campagne gewijzigd. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant kon zo opperste leider Ali Khamenei snel worden uitgeschakeld.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Veertig gebouwen in Tel Aviv hebben schade opgelopen na een Iraanse raketaanval op zaterdag. Dat melden de lokale autoriteiten volgens de krant Israëlische Haaretz.
1 uur geledenKARACHI (ANP/AFP) - Betogers hebben in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi geprobeerd het Amerikaanse consulaat te bestormen. Het ging volgens een verslaggever om een groep van honderden mensen.
1 uur geleden