Israël weet nieuwe verkiezingen te vermijden
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft op het nippertje weten te voorkomen dat het land voor de vierde keer in minder dan twee jaar naar de stembus moest. Het parlement stemde er maandagavond mee in om de deadline voor het vaststellen van een nieuwe begroting uit te stellen. Volgens de wet had een nieuwe begroting voor dinsdag door het parlement moeten zijn, anders zouden nieuwe verkiezingen volgen.
Er moesten drie verkiezingen aan te pas komen voordat rivalen Benjamin Netanyahu (Likoed) en Blauw-Wit-leider Benny Gantz erin slaagden een nieuwe regering te vormen, maar de twee waren het er niet over eens of een nieuwe begroting voor een of voor twee jaar opgesteld zou moeten worden. Pas enkele uren voor het verstrijken van de deadline stemde het parlement in met het akkoord dat de regeringspartijen bereikten over uitstel van de begroting.
Het Israëlische kabinet heeft nu nog 120 dagen de tijd om het eens te worden over een nieuwe begroting.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een dronefabriek in het Russische Taganrog, een stad aan de Zee van Azov. Daarbij zou het Russische vermogen om drones te produceren zijn aangetast.
8 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft met zijn partij Tisza zijn parlementaire meerderheid uitgebreid tot 141 van de in totaal 199 zetels. Dat blijkt na het meetellen van onder meer alle poststemmen en in het buitenland uitgebrachte stemmen, meldde het Hongaarse verkiezingsbureau zaterdag.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
6 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
9 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
10 uur geleden