Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël: we hebben 1100 doelen aangevallen sinds vrijdag

Israël: we hebben 1100 doelen aangevallen sinds vrijdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische strijdkrachten melden dat ze in enkele dagen meer dan 1100 doelen in Iran hebben bestookt. "We hebben het Iraanse regime zware klappen toegebracht, waardoor ze zijn teruggedrongen naar centraal Iran. Ze richten zich nu op het afvuren van raketten vanuit de regio rond Isfahan", zei een woordvoerder van de krijgsmacht.

Israël voerde afgelopen vrijdag een verrassingsaanval uit op Iran. De Israëlische regering zegt daarmee te willen voorkomen dat Iran een kernwapen kan ontwikkelen. Iran ontkent dat van plan te zijn en reageert met drone- en raketaanvallen op Israël. "Wij richten ons op militaire doelen, zij vallen burgerwoningen aan", aldus de Israëlische legerwoordvoerder.

Volgens een organisatie van Iraanse activisten zijn evenwel veel burgerdoden gevallen bij de Israëlische aanvallen. Het in de VS gevestigde HRANA schat dat 585 mensen zijn omgekomen, onder wie zeker 239 burgers. De groep baseert zich op officiële cijfers en lokale berichten.

Meer uit Buitenland

Trump: als Iran niet akkoord gaat, beginnen de bombardementen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.

24 minuten geleden
Geen enkelband voor Høiby, risico op herhaling strafbare feiten

OSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.

2 uur geleden
Belgische minister wijst Amerikaanse ambassadeur opnieuw terecht

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.

2 uur geleden
Axios: VS denken nabij conceptakkoord einde oorlog Iran te zijn

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.

3 uur geleden
VN roepen op tot onmiddellijke vrijlating flotilla-arrestanten

NEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.

4 uur geleden
Politie Londen zet speciaal team op voor bescherming Joden

LONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.

4 uur geleden
Kyiv: Rusland heeft staakt-het-vuren geschonden

KYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.

5 uur geleden