Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël waarschuwt opnieuw voor aanvallen in Libanon

Israël waarschuwt opnieuw voor aanvallen in Libanon

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft opnieuw mensen in Libanon gezegd dat ze hun huizen uit moeten. Er zijn evacuatiebevelen uitgegeven voor een aantal gebieden in het zuiden van het land. Er staan aanvallen aan te komen, zegt Israël.

"De terroristische activiteiten van Hezbollah dwingen de IDF om geweld te gebruiken in deze gebieden en we willen u niet schaden", zegt de Arabischtalige Israëlische krijgsmachtwoordvoerder Avichay Adraee op X. Een van de gebieden waar aanvallen op handen zijn, is Rashidieh. In dat vluchtelingenkamp wonen duizenden Palestijnen.

Woensdag kwam een vergelijkbare waarschuwing voor de oude Libanese stad Baalbek en omgeving, waar enige uren later de aanvallen begonnen. In en rond Baalbek zijn volgens de Libanese autoriteiten negentien mensen om het leven gekomen.

De Libanese premier Najib Mikati reageerde furieus op de aanhoudende evacuatiebevelen. Hij noemde het een oorlogsmisdaad dat burgers hun huis uit moeten omdat "volledige steden" ontruimd moeten worden van Israël. Mikati pleitte ook voor meer diplomatieke druk op het buurland om de "agressie te staken".

Meer uit Buitenland

VS zaten achter aanval op Iraans oorlogsschip bij Sri Lanka

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem nabij Sri Lanka. Dat zegt minister van Defensie Pete Hegseth tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër.

11 minuten geleden
Costa meldt dat de EU volledig achter Spanje staat

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.

15 minuten geleden
Macron betuigt solidariteit met Spaanse premier over conflict VS

PARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.

23 minuten geleden
NAVO veroordeelt Iraanse aanval op Turkije en betuigt steun

BRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.

30 minuten geleden
Doden geborgen na zinken Iraans marineschip bij Sri Lanka

COLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.

1 uur geleden
Sjiitische leider Irak roept moslims op solidair met Iran te zijn

NAJAF (ANP/AFP) - De hoogste sjiitische geestelijke in Irak, grootayatollah Ali Al-Hussein al-Sistani, heeft de moslims opgeroepen solidair te zijn met Iran. Hij noemt de aanvallen van Israël en de VS op Iran "een ongerechtvaardigde oorlog".

2 uur geleden
Leger Israël draagt bevolking Zuid-Libanon op noordwaarts te gaan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de Libanese bevolking ten zuiden van de rivier de Litani opgedragen daar weg te gaan. De mensen moeten voor hun eigen veiligheid naar het noorden en de rivier oversteken.

2 uur geleden