Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël waarschuwt opnieuw voor aanvallen in Libanon

Israël waarschuwt opnieuw voor aanvallen in Libanon

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft opnieuw mensen in Libanon gezegd dat ze hun huizen uit moeten. Er zijn evacuatiebevelen uitgegeven voor een aantal gebieden in het zuiden van het land. Er staan aanvallen aan te komen, zegt Israël.

"De terroristische activiteiten van Hezbollah dwingen de IDF om geweld te gebruiken in deze gebieden en we willen u niet schaden", zegt de Arabischtalige Israëlische krijgsmachtwoordvoerder Avichay Adraee op X. Een van de gebieden waar aanvallen op handen zijn, is Rashidieh. In dat vluchtelingenkamp wonen duizenden Palestijnen.

Woensdag kwam een vergelijkbare waarschuwing voor de oude Libanese stad Baalbek en omgeving, waar enige uren later de aanvallen begonnen. In en rond Baalbek zijn volgens de Libanese autoriteiten negentien mensen om het leven gekomen.

De Libanese premier Najib Mikati reageerde furieus op de aanhoudende evacuatiebevelen. Hij noemde het een oorlogsmisdaad dat burgers hun huis uit moeten omdat "volledige steden" ontruimd moeten worden van Israël. Mikati pleitte ook voor meer diplomatieke druk op het buurland om de "agressie te staken".

Meer uit Buitenland

Iran: vooruitgang in overleg met VS, maar akkoord nog ver weg

TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.

1 minuut geleden
Yonhap: Noord-Korea vuurt zeker één ballistische raket af

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.

3 uur geleden
Brazilië, Mexico en Spanje beloven extra hulp aan Cuba

MADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.

3 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

3 uur geleden
Iran: elk schip in Straat van Hormuz is doelwit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.

4 uur geleden
Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

5 uur geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

7 uur geleden