Israël waarschuwt havensteden in Jemen na raketlancering
TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël heeft burgers gewaarschuwd om drie zeehavens in Jemen te evacueren. De havens van Ras Isa, Hodeidah en Salif zouden gebruikt worden door de Houthi's. Kort daarvoor had Israël deze groepering ervan beschuldigd dat ze een raket gelanceerd hadden richting de belangrijke luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv.
Zondag gaf Israël evacuatiebevelen voor dezelfde drie havensteden. Niet veel later werd een Israëlische aanval gemeld op Hodeidah. Ook dat was een reactie op een raketaanval op Israël.
De berichten komen op een moment dat Donald Trump op bezoek is in het Midden-Oosten. De Amerikaanse president heeft de aanvallen op de Houthi's half maart opgevoerd. De groep heeft doelen in Israël en het internationale scheepvaartverkeer aangevallen uit solidariteit met de Palestijnen in Gaza. Vorige week zei Trump dat de Houthi's de aanvallen op schepen zouden staken.
Israël heeft ook tal van luchtaanvallen uitgevoerd op Houthi-doelen in Jemen.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van Dubai hervat het vliegverkeer na een incident met een drone. "Vluchten van en naar DXB worden geleidelijk hervat naar geselecteerde bestemmingen, na de tijdelijke opschorting die als voorzorgsmaatregel was ingevoerd", meldt Dubai Airports in een verklaring.
8 minuten geledenBEIROET (ANP) - Israël meldt dat het "beperkte en gerichte" grondoperaties uitvoert in het zuiden van Libanon. Die zijn gericht tegen belangrijke bolwerken van de Hezbollah-beweging, stelt de Israëlische krijgsmacht op X.
30 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zondag op maandag 145 Oekraïense drones neergeschoten, meldt het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Er zouden 53 drones zijn neergeschoten boven de regio Moskou.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.
5 uur geleden