Israël vraagt burgers om meteen Egypte en Jordanië te verlaten
TEL AVIV (ANP/RTR) - Israëlische burgers die zich in Egypte of Jordanië bevinden, moeten die landen zo snel mogelijk verlaten, zegt het Israëlische Veiligheidsagentschap. Het vreest dat Israëli's er het doelwit kunnen zijn van tegenstanders van de Israëlische betrokkenheid bij de oorlog met Hamas.
Ook voor Marokko heeft Israël het dreigingsniveau opgetrokken. Het veiligheidsagentschap raadt Israëli's aan niet naar het land te gaan, tenzij het gaat om "essentiële redenen". Daarnaast raadt het agentschap Israëli's aan om reizen te vermijden naar andere landen in het Midden-Oosten, zoals Turkije, Bahrein en de Verenigde Arabische Emiraten.
"Als gevolg van de oorlog is er de afgelopen dagen een significante escalatie vastgesteld van de protesten tegen Israël in verschillende landen in de wereld", stelt het agentschap. Vooral in Arabische landen in het Midden-Oosten zijn er "uitingen van vijandigheid en geweld tegen Israëli's en Joden."
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
1 minuut geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
3 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
4 uur geleden