Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël voor vierde keer binnen twee jaar naar de stembus

Israël voor vierde keer binnen twee jaar naar de stembus

TEL AVIV (ANP/DPA) - Israëliërs moeten komend voorjaar voor de vierde keer binnen twee jaar naar de stembus. De coalitiepartijen Likoed en Blauw en Wit wisten dinsdag geen begrotingsakkoord te bereiken. De huidige Knesset wordt daarom automatisch ontbonden.

Een wetsvoorstel om de partijen van premier Benjamin Netanyahu (Likoed) en minister van Defensie Benny Gantz (Blauw en Wit) een week extra de tijd te geven, kwam in het parlement niet verder dan 49 van de 120 stemmen. Naar verwachting vinden er op 23 maart nieuwe verkiezingen plaats.

De coalitie tussen de rivalen Netanyahu en Gantz kende vanaf de start al problemen, maar recentelijk groeiden de spanningen. In het coalitieakkoord was overeengekomen dat de regering een begroting voor 2020 en 2021 zou vaststellen. Netanyahu wilde dat uiteindelijk toch niet omdat hij vanwege de coronacrisis alleen voor dit jaar een begroting wilde vaststellen.

Afspraken coalitieakkoord

Critici stellen dat Netanyahu wil voorkomen dat hij in de komende herfst als premier plaats moet maken voor Gantz, zoals afgesproken in het coalitieakkoord.

Naast de problemen is er ook nog de strafzaak wegens corruptie die tegen Netanyahu loopt. Gantz beschuldigt zijn coalitiepartner ervan dat die alles doet om onder die rechtszaak uit te komen.

Meer uit Buitenland

EU-landen keuren 19e sanctiepakket tegen Rusland goed

BRUSSEL (ANP) - De EU-landen hebben een negentiende pakket aan sancties tegen Rusland goedgekeurd. Het pakket gaat donderdagochtend in als er in de tussentijd geen bezwaren meer binnenkomen, laat een EU-bron weten.

2 uur geleden
VN-chef hoopt dat Israël zich houdt aan uitspraak ICJ

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres hoopt dat Israël zich houdt aan de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof (ICJ). "Dit is een zeer belangrijke beslissing", zei hij toen hem werd gevraagd naar de uitspraak.

3 uur geleden
Ook vicekanselier spreekt zich uit tegen migratieuitspraken Merz

HANNOVER (ANP/DPA) - De kritiek op de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zwelt aan nu ook diens plaatsvervanger Lars Klingbeil zich aansluit bij de aanhoudende kritiek op uitspraken van Merz over het migratiebeleid. De bondskanselier sprak afgelopen week van "een probleem in het stadsbeeld" en zei dat zijn kabinet bezig is met het rechtzetten van door eerdere kabinetten gemaakte fouten.

3 uur geleden
VS vallen vermeende drugsboot aan in Stille Oceaan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben in de nacht van dinsdag op woensdag (lokale tijd) een vermeend drugstransport in de Stille Oceaan aangevallen. Dat schrijft de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth op X. De twee opvarenden zijn daarbij omgekomen, aldus Hegseth. Eerder werd nog vermoed dat het om drie gedode opvarenden ging, zo meldde CBS op basis van overheidsbronnen.

4 uur geleden
Beschadigde kroon kan na diefstal Louvre gerestaureerd worden

PARIJS (ANP/AFP) - De kroon die zondag bij de diefstal in het Louvre beschadigd raakte, kan worden gerestaureerd. Dat zei de directeur van het museum in Parijs, Laurence des Cars, in de Franse senaat. Zij werd daar woensdagmiddag verhoord.

4 uur geleden
Georgische oud-premier bekent steekpenningen te hebben aangenomen

TBILISI (ANP/AFP) - De Georgische oud-premier Irakli Garibashvili heeft toegegeven jarenlang illegaal inkomen te hebben ontvangen. Ook zei Garibashvili tegenover de onderzoekers volledig te willen meewerken aan het grootschalige anticorruptieonderzoek dat loopt in het land. Concrete verdenkingen werden niet genoemd.

4 uur geleden
Zorgen in Duitsland om mogelijke spionage AfD voor Rusland

ERFURT (ANP/AFP) - AfD-parlementariërs spioneren mogelijk voor Rusland, vreest de Duitse deelstaatminister van Binnenlandse Zaken in Thüringen. Tegen de krant Handelsblatt zegt Georg Maier (SPD) hier aanwijzingen voor te zien.

6 uur geleden