Israël voert zware bombardementen uit boven Rafah
RAFAH (ANP/AFP) - Israël voert op maandagavond zware bombardementen uit boven Rafah, meldt een lokale journalist van AFP. Volgens de journalist vielen dertig minuten lang onafgebroken bommen op de stad in het zuiden van Gaza.
Ook heeft Israël een oproep herhaald aan inwoners van Rafah om de stad te verlaten, omdat het naar eigen zeggen een grondoperatie voorbereidt. "We roepen de bewoners vanavond op om te evacueren", zei de woordvoerder van het leger, Daniel Hagari. Hij zei ook dat Israëlische vliegtuigen maandag al vijftig terreurdoelen hadden geraakt in de buurt van Rafah.
De timing is opvallend omdat eerder op de avond Hamas akkoord is gegaan met een voorstel voor een staakt-het-vuren. Dat werd mede onderhandeld door Egypte en Qatar. Israël heeft nog niet op dat voorstel gereageerd, al zei een woordvoerder van het leger in een eerste reactie dat Israël "elk voorstel serieus bekijkt" en dat alle mogelijkheden worden onderzocht om de gijzelaars vrij te krijgen.
Volgens overheidsvertegenwoordigers in de Israëlische media kan Israël niet akkoord gaan met het voorstel, omdat sommige elementen afgezwakt zijn, en andere te verregaand.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
35 minuten geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
36 minuten geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
2 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/DPA) - In het Verenigd Koninkrijk werd maandag het record voor de warmste dag in mei verbroken. Volgens het nationale weerbureau liep de temperatuur in de buurt van Londen op tot 33,5 graden. Het vorige record voor de warmste dag in mei was 32,8 graden. Die temperatuur werd in zowel 1922 als in 1944 gemeten.
12 uur geleden